XXIII Lokalny Konkurs Krasomówczy ELSA

2019-03-29

Pod honorowym patronatem Prezesa Sądu Okręgowego w Łodzi odbył się XXIII Lokalny Konkurs Krasomówczy, organizowany przez Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Łódź.
 
Cykliczny konkurs, który sprawdza zdolności oratorskie uczestników, umiejętność praktycznego wykorzystania wiedzy prawniczej i autoprezentacji oraz pokonania stresu związanego z publicznym przemawianiem, odbył się 29 marca 2019 roku w sali numer I łódzkiego Sądu Okręgowego. 
 
Uczestniczyło w nim siedmioro studentów z III, IV i V roku Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego. Każdy z uczestników musiał przygotować mowę kończącą postępowanie przed sądem pierwszej instancji, w roli oskarżyciela publicznego, obrońcy lub pełnomocnika strony. Dziesięciominutowe wystąpienia z prawem do trzyminutowej repliki opierały się na przygotowanych przez pracowników WPiA UŁ kazusach z zakresu prawa cywilnego i karnego.
 
W jury konkursu znaleźli się przedstawiciele WPiA UŁ, Izby Adwokackiej w Łodzi, Okręgowej Izby Radców Prawnych w Łodzi oraz Kancelarii Adwokackiej Owczarek Wolski Wosiński. Jurorzy oceniali wystąpienia według równoważnych kryteriów: poprawność kwalifikacji prawnej oraz argumentacji, logika uzasadnienia, retoryka, kultura języka, ogólne wrażenie. 
 
Zwycięzca lokalnego konkursu będzie reprezentował Uniwersytet Łódzki w finale XXIII Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego im. mec. Joanny Agackiej – Indeckiej, który odbędzie się w kwietniu w Białymstoku.

Pliki do pobrania

Galeria

Rejestr zmian dla: XXIII Lokalny Konkurs Krasomówczy ELSA

Podmiot odpowiedzialny:
Sąd Okręgowy w Łodzi
Wytworzył:
Okręgowy Rzecznik Prasowy
Opublikował:
Anna Kołakowska
Dokument z dnia:
2019-03-29
Publikacja w dniu:
2019-03-29
Opis zmiany:
Publikacja informacji