XXII Lokalny Konkurs Krasomówczy ELSA

2018-03-13

Pod honorowym patronatem Prezesa Sądu Okręgowego w Łodzi odbył się XXII Lokalny Konkurs Krasomówczy, organizowany przez Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Łódź.
 
Cykliczny konkurs, który sprawdza zdolności oratorskie uczestników i umiejętność praktycznego wykorzystania wiedzy prawniczej, odbył się 13 marca 2018 roku w sali S łódzkiego Sądu Okręgowego. Uczestniczyło w nim ośmioro studentów z III i V roku Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego. Każdy z uczestników musiał przygotować mowę kończącą postępowanie przed sądem pierwszej instancji, w roli oskarżyciela publicznego, obrońcy lub pełnomocnika strony. Dziesięciominutowe wystąpienia z prawem do trzyminutowej repliki opierały się na kazusach z zakresu prawa cywilnego i karnego, przygotowanych przez pracowników WPiA UŁ.
 
W jury konkursu znaleźli się przedstawiciele WPiA UŁ, Izby Adwokackiej w Łodzi i Okręgowej Izby Radców Prawnych w Łodzi, a przewodniczyła mu Elżbieta Niedźwiedzińska z OIRP. Jurorzy oceniali wystąpienia według równoważnych kryteriów: poprawność kwalifikacji prawnej oraz argumentacji, logika uzasadnienia, retoryka, kultura języka, ogólne wrażenie. Najwyżej ocenili wystąpienie Nikoli Tkacz. Będzie ona reprezentowała Uniwersytet Łódzki w finale XXII Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego im. mec. Joanny Agackiej-Indeckiej, który odbędzie się w kwietniu w Poznaniu.

Pliki do pobrania

Galeria

Rejestr zmian dla: XXII Lokalny Konkurs Krasomówczy ELSA

Podmiot odpowiedzialny:
Sąd Okręgowy w Łodzi
Wytworzył:
Okręgowy Rzecznik Prasowy
Opublikował:
Anna Kołakowska
Dokument z dnia:
2018-03-13
Publikacja w dniu:
2018-03-13
Opis zmiany:
Publikacja informacji