XXI Lokalny Konkurs Krasomówczy

W łódzkim Sądzie Okręgowym odbył się XXI Lokalny Konkurs Krasomówczy organizowany przez Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Łódź. 
 
Cykliczny konkurs, który sprawdza zdolności oratorskie uczestników i umiejętność praktycznego wykorzystania wiedzy prawniczej, odbył się 20 marca 2017 roku w sali S. Uczestniczyło w nim sześcioro studentów Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego. Każdy z uczestników musiał przygotować mowę kończącą postępowanie przed sądem pierwszej instancji, w roli oskarżyciela publicznego, obrońcy lub pełnomocnika strony. Dziesięciominutowe wystąpienia opierały się na przygotowanych przez pracowników WPiA UŁ kazusach z zakresu prawa cywilnego i karnego.
 
W jury konkursu znaleźli się przedstawiciele WPiA UŁ, Okręgowej Rady Adwokackiej, Okręgowej Izby Radców Prawnych, Kancelarii Adwokackiej Owczarek Wolski Wosiński, a przewodniczył mu dr Zbigniew Świderski, prodziekan WPiA. Jurorzy najwyżej ocenili wystąpienie Nikoli Tkacz, która będzie reprezentowała Uniwersytet Łódzki w finale XXI Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego im. mec. Joanny Agackiej - Indeckiej. 

Pliki do pobrania

Galeria

Rejestr zmian dla: XXI Lokalny Konkurs Krasomówczy