Warsztaty z mediacji rówieśniczej dla uczniów szkół podstawowych

2018-11-23

W Sądzie Okręgowym w Łodzi 23 listopada 2018 roku odbyły się pierwsze – z szeregu planowanych – warsztaty z mediacji rówieśniczej dla uczniów szkół podstawowych. 
 
W warsztatach uczestniczyło ponad 40 uczniów klas VIII z dwóch łódzkich szkół podstawowych. W pierwszej części spotkania SSO Paweł Sydor, koordynator ds. mediacji w sprawach karnych i mediacji rówieśniczej Sądu Okręgowego w Łodzi, omówił m.in. zasady odpowiedzialności karnej małoletnich; karne i cywilne konsekwencje publikowania w internecie treści zniesławiających i naruszających dobre osobiste oraz przedstawił węzłowe zagadnienia rozwiązywania sporów w trybie sądowym i pozasądowym – mediacji.   
 
Część warsztatową poprowadziła Joanna Wieremiejewicz-Podkościelna, mediator z listy stałych mediatorów Sądów Okręgowych w Łodzi i Sieradzu, prowadząca mediacje w sprawach cywilnych, rodzinnych, karnych, karnych dla nieletnich oraz szkolenia z zakresu mediacji szkolnych i rówieśniczych.
 
Podczas spotkania uczniowie poznali podstawowe zasady mediacji jako metody polubownego rozwiązywania sporów, zasady komunikowania się bez agresji, niektóre techniki pracy mediatora, a także wzięli udział w symulacji mediacji.

Pliki do pobrania

Galeria

Rejestr zmian dla: Warsztaty z mediacji rówieśniczej dla uczniów szkół podstawowych

Podmiot odpowiedzialny:
Sąd Okręgowy w Łodzi
Wytworzył:
Okręgowy Rzecznik Prasowy
Opublikował:
Anna Kołakowska
Dokument z dnia:
2018-11-23
Publikacja w dniu:
0000-00-00
Opis zmiany:
b/d