Warsztaty dla nauczycieli w Sądzie Okręgowym w Łodzi

2018-05-29

Prawo rodzinne i opiekuńcze było tematem ostatnich w roku szkolnym 2017/2018 warsztatów dla nauczycieli, które odbyły się 28 maja 2018 roku w łódzkim Sądzie Okręgowym. Cykl spotkań, podczas których sędziowie przybliżają nauczycielom zagadnienia z różnych dziedzin prawa, organizowany jest we współpracy z Łódzkim Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego.
  
W warsztatach wzięło ponad 50 nauczycieli, pedagogów i dyrektorów z łódzkich szkół i placówek szkolno-wychowawczych. Uczestników powitała SSO Monika Pawłowska-Radzimierska, rzecznik prasowy ds. cywilnych Sądu Okręgowego w Łodzi. Część warsztatową poprowadziła SSR Dorota Łopalewska z III Wydziału Rodzinnego i Nieletnich Sądu Rejonowego dla Łodzi Widzewa w Łodzi. Odpowiadała na pytania nauczycieli dotyczące m.in. form ograniczenia władzy rodzicielskiej, uprawnień i obowiązków kuratora sądowego, czy współpracy szkół z sądem rodzinnym i kuratorami.
 
Cykl warsztatów jest organizowany w ramach porozumienia o współpracy zawartego w listopadzie 2016 roku między Sądem Okręgowym a Łódzkim Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego, którego cel to wsparcie szkół w obszarze edukacji prawnej i obywatelskiej uczniów. 
 
Pierwsze spotkanie z nauczycielami  –  poświęcone prawu karnemu i zapobieganiu uzależnieniom od środków psychoaktywnych – odbyło się 13 grudnia 2017 roku w Sądzie Okręgowym w Łodzi. Podczas kolejnego – w marcu 2018 roku - nauczyciele mogli się zapoznać z problematyką prawa cywilnego.

Pliki do pobrania

Galeria

Rejestr zmian dla: Warsztaty dla nauczycieli w Sądzie Okręgowym w Łodzi

Podmiot odpowiedzialny:
Sąd Okręgowy w Łodzi
Wytworzył:
Okręgowy Rzecznik Prasowy
Opublikował:
Anna Kołakowska
Dokument z dnia:
2018-05-29
Publikacja w dniu:
0000-00-00
Opis zmiany:
b/d