Warsztaty dla nauczycieli w Sądzie Okręgowym w Łodzi

2019-04-05

Prawie 40 nauczycieli z łódzkich szkół oraz przedszkoli wzięło udział w warsztatach poświęconych prawu cywilnemu, które odbyły się 5 kwietnia 2019 roku w Sądzie Okręgowym w Łodzi. Warsztaty otworzyły nowy cykl spotkań, organizowanych we współpracy z Łódzkim Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego. 
 
Uczestników powitała SSO Monika Pawłowska-Radzimierska, rzecznik prasowy ds. cywilnych Sądu Okręgowego w Łodzi. Część warsztatową poprowadziła SSO Katarzyna Kamińska-Krawczyk, wizytator ds. cywilnych i egzekucyjnych Sądu Okręgowego w Łodzi. Odpowiadała na pytania nauczycieli dotyczące problemów prawnych, z którymi spotykają się w praktyce zawodowej. 
 
Cykl warsztatów jest organizowany w ramach porozumienia o współpracy zawartego w marcu 2019 roku między Sądem Okręgowym a Łódzkim Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego, którego cel to wsparcie szkół w obszarze edukacji prawnej i obywatelskiej. Obejmuje ono rok szkolny 2018/2019 i 2019/2020 z możliwością przedłużenia na kolejne lata. 
 
To drugie porozumienie dotyczące edukacji prawnej podpisane przez obie instytucje. W ramach pierwszego, obowiązującego w latach 2016 – 2018,  zorganizowano m.in. warsztaty dla nauczycieli z prawa karnego, cywilnego oraz rodzinnego i opiekuńczego, prowadzone przez sędziów Sądu Okręgowego w Łodzi i Sądu Rejonowego dla Łodzi Widzewa oraz dwie konferencje, poświęcone edukacji prawnej i problemom prawnym w praktyce szkół.

Pliki do pobrania

Galeria

Rejestr zmian dla: Warsztaty dla nauczycieli w Sądzie Okręgowym w Łodzi

Podmiot odpowiedzialny:
Sąd Okręgowy w Łodzi
Wytworzył:
Okręgowy Rzecznik Prasowy
Opublikował:
Anna Kołakowska
Dokument z dnia:
2019-04-05
Publikacja w dniu:
2019-04-05
Opis zmiany:
Publikacja informacji