Sędziowie i policjanci edukują w Sądzie Rejonowym dla Łodzi-Widzewa

Kolejna pokazowa symulowana rozprawa z udziałem uczniów odbyła się 7 grudnia 2016 r. w Sądzie Rejonowym dla Łodzi-Widzewa w Łodzi w ramach programu edukacyjnego dla dzieci i młodzieży prowadzonego przez ten sąd. Tym razem w rozprawie uczestniczyli uczniowie klas V-VI jednej z łódzkich szkół podstawowych. To kolejny etap programu edukacyjnego, tym razem skierowany do starszych uczniów i połączony ze współpracą sądu z policją.
 
Uczniowie wzięli udział w inscenizowanej rozprawie dotyczącej problematyki nieletnich i w naradzie sędziów; zapoznali się się z pracą sądu, sędziów, prokuratora, obrońcy i pracowników sądu; a także spotkali się z funkcjonariuszami z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Łodzi. Policjanci - w formie prelekcji i prezentacji multimedialnej - rozmawiali z dziećmi o zagrożeniach w Internecie i cyberprzestępczości. Poinformowali także o konsekwencjach zachowań agresywnych i przemocy oraz zagrożeniach wynikających z kontaktu z narkotykami oraz innymi substancjami psychoaktywnymi.
 
Uczniowie odwiedzili również „niebieski pokój”, przeznaczony do przesłuchiwania dzieci w specjalnie dostosowanych do tego warunkach. 

Pliki do pobrania

Galeria