Pomoc

Menu lewe

Dostęp do podstron strony internetowej BIP Sądu Okręgowego w Łodzi realizowany jest poprzez menu znajdujące się po lewej stronie. Menu zostało podzielone na trzy grupy: Menu główne, Struktura oraz Dodatkowe informacje. Aby wyświetlić interesujący temat, należy kliknąć w link znajdujący się w menu. Poniżej znajdują się trzy przyciski szybkiego dostępu przekierowujące do informacji o Mediacji, Akcjach społecznych i Informacji dla osób niepełnosprawnych.

Aktualności i najczęściej czytane artykuły

W środkowej części okna mamy dostęp do czterech najnowszych aktualności oraz do dwóch zakładek, gdzie można znaleźć Najczęściej czytane i Ostatnio dodane artykuły na stronie internetowej BIP Sądu Okręgowego w Łodzi.

Podstawowe dane teleadresowe i przyciski szybkiego dostępu

W prawej części okna znajdują się podstawowe dane teleadresowe Sądu, przyciski szybkiego dostępu do najczęściej poszukiwanych informacji, a także mapka dojazdu do budynków Sądu Okręgowego.

Menu dolne

  • Mapa serwisu – pokazuje wszystkie zakładki dostępne na stronie internetowej BIP wraz z odnośnikami. Po kliknięciu użytkownik zostanie przeniesiony do wybranej zakładki,
  • Polityka prywatności – strona internetowa BIP korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z polityką prywatności zawartą pod wskazanym linkiem,
  • Kontakt z administratorem – informacje na temat administratora strony internetowej BIP,
  • Pomoc – niniejszy dokument,
  • Oświadczenie o dostępności – informacje na temat zgodności ze standardami, kompatybilności, wyglądu oraz skrótów klawiaturowych.

Wyszukiwanie informacji

W górnej części serwisu internetowego BIP znajduje się wyszukiwarka. Aby odnaleźć interesujący dokument, należy wpisać szukaną frazę, a następnie kliknąć przycisk lupy lub klawisz enter.

Drukowanie informacji

W każdej zakładce serwisu internetowego BIP znajduje się przycisk Drukuj informację. Po kliknięciu w przycisk zostanie otwarte nowe okno z dokumentem przygotowanym do wydrukowania.

Ułatwienia dla osób niepełnosprawnych

W górnej części serwisu internetowego BIP znajduje się przycisk zmień kontrast, który powoduje zmianę wyświetlanych kolorów oraz przycisk czcionka, który powiększa wyświetlaną czcionkę.

Odnośnik do portalu BIP

W prawy górnym rogu serwisu internetowego znajduję się logo Biuletynu Informacji Publicznej. Po kliknięciu w logo użytkownik zostanie przekierowany do portalu BIP pod adresem https://www.bip.gov.pl.

Powrót do strony głównej serwisu BIP

Bez względu, w której części strony internetowej BIP się znajdujemy, możemy powrócić do strony głównej poprzez kliknięcie w logo Sądu Okręgowego w Łodzi znajdujące się w lewym górnym rogu.