Ostatnio dodane artykuły

Aktualności

 • Oświadczenie w związku z informacjami pojawiającymi się w przekazach publicznych

  W związku z komunikatami pojawiającymi się w przekazach publicznych informujemy, że sędzia Sądu Okręgowego w Łodzi Katarzyna Kamińska-Hawryś od 12 lat nie jest czynnym sędzią. Orzekanie w trudnych sprawach karnych przypłaciła załamaniem nerwowym. Przekształciło się ono w ciężką chorobę, z którą zmaga się do dziś. Pomijanie tej informacji i wskazywanie zachowania Pani Sędzi jako przykładu uzasadniającego potrzebę zmian w sądownictwie jest - w tych okolicznościach - wysoce krzywdzące nie tylko dla samej sędzi, ale i dla całego środowiska sędziowskiego. 

  Czytajwięcejo:
 • Rozprawa odwoławcza w sprawie wypadku tramwajowego na ul. Piotrkowskiej

  Sąd Okręgowy w Łodzi na rozprawie odwoławczej w dniu 14 września 2017 roku zamknął przewód sądowy  w sprawie wypadku na skrzyżowaniu ul. Piotrkowskiej i Radwańskiej w Łodzi, w którym zginęły trzy osoby. 
   
  Odroczono wydanie wyroku do dnia 27 września 2017 r., godz. 12.15, sala 138. 
   
  SSO Paweł Urbaniak 
  Rzecznik Prasowy d/s karnych
  Sądu Okręgowego w Łodzi
 • ZP.XXVII. 3310-7/17

  Wykonanie instalacji klimatyzacji wybranych pomieszczeń Sądu Okręgowego w Łodzi oraz Sądu Rejonowego dla Łodzi Śródmieścia w Łodzi

  Czytajwięcejo:
 • Nabór na stanowisko asystenta sędziego

  Prezes Sądu Rejonowego dla Łodzi-Widzewa w Łodzi prowadzi nabór na stanowisko asystenta sędziego w tym sądzie.

  WIĘCEJ

 • UCHWAŁA ZEBRANIA SĘDZIÓW SĄDU OKRĘGOWEGO W ŁODZI

  Zebranie Sędziów Sądu Okręgowego w Łodzi w dniu 7 września 2017 roku podjęło uchwałę, w której wyraziło pozytywną opinię o dotychczasowym sposobie sprawowania funkcji prezesa Sądu Okręgowego w Łodzi przez SSO Krzysztofa Kacprzaka. 

  Czytajwięcejo:

Galerie zdjęć