O mediacji w praktyce kuratora

2018-10-26

W Sądzie Okręgowym w Łodzi 24 października 2018 roku odbyły się warsztaty poświęcone mediacji, w których uczestniczyło prawie 80 kuratorów zawodowych sądów okręgu łódzkiego. To kolejne wydarzenie promujące pozasądowe metody rozwiązywania sporów zorganizowane przez Biuro Kuratora Okręgowego we współpracy ze Stowarzyszeniem Mediatorów PACTUS w ramach tegorocznych obchodów Tygodnia Mediacji.
 
Spotkanie w formie warsztatów w pierwszej części poprowadzone przez  koordynatora ds. mediacji w sprawach cywilnych SSO Pawła Filipiaka dotyczyło praktycznych aspektów postępowania mediacyjnego w sprawach cywilnych i rodzinnych, roli mediacji i mediatorów w postępowaniu w sprawach rodzinnych ze szczególnym uwzględnieniem problematyki opieki naprzemiennej oraz alienacji rodzicielskiej.
 
W drugiej części spotkania głos zabrały mediatorki ze Stowarzyszenia Mediatorów PACTUS Marzena Korzeniewska i Magdalena Morawska, prezentując i zapraszając do uczestnictwa w projekcie „Mediacja jako kompetencja obywatelska”. Celem tego projektu jest promocja mediacji jako metody rozwiązywania konfliktów w środowiskach lokalnych.

Pliki do pobrania

Galeria

Rejestr zmian dla: O mediacji w praktyce kuratora

Podmiot odpowiedzialny:
Sąd Okręgowy w Łodzi
Wytworzył:
Kurator
Opublikował:
Anna Kołakowska
Dokument z dnia:
2018-10-26
Publikacja w dniu:
2018-10-26
Opis zmiany:
Publikacja informacji