Konferencja „Dogmatyczno–prawne aspekty mediacji jako alternatywnej metody rozwiązywania sporów – teoria i praktyka”

2018-10-23

W dniu 19 października 2018 roku odbyła się w Sądzie Okręgowym w Łodzi, pod auspicjami Prezesa Sądu Okręgowego w Łodzi, konferencja „Dogmatyczno–prawne aspekty mediacji jako alternatywnej metody rozwiązywania sporów – teoria i praktyka”.
 
Konferencja zorganizowana została w ramach obchodów Tygodnia Mediacji przez zespół organizacyjny pod przewodnictwem zastępcy Kuratora Okręgowego w Łodzi ds. Dorosłych Grażyny Rybickiej. Poświęcona była z jednej strony podsumowaniu działań podejmowanych przez Sąd Okręgowy w Łodzi we współpracy z Okręgowym Inspektoratem Służby Więziennej w Łodzi, Komendą Wojewódzką i Komendą Miejską Policji w Łodzi, Okręgową Radą Adwokacką i Okręgową Izbą Radców Prawnych w Łodzi, Prokuraturą Okręgową w Łodzi, placówkami oświatowymi i opiekuńczymi, kuratorami mających upowszechniać ideę mediacji, z drugiej zaś refleksją naukowo–praktyczną nad dalszymi kierunkami działań.
 
Zaproszenie do wygłoszenia prelekcji przyjęli – uświetniając tym samym obrady – pracownicy naukowi Uniwersytetu Łódzkiego, funkcjonariusze Służby Więziennej i Policji, adwokaci i psychologowie. W ocenie licznie przybyłych osób zajmujących się na co dzień mediacją idea organizacji konferencji poświęconych tej tematyce, która od kilku lat, w różnych formach jest organizowana przez Sąd Okręgowy w Łodzi, jest cenna i godna kontynuacji.
 
SSO Paweł Sydor
koordynator ds. mediacji w sprawach karnych i mediacji rówieśniczej
Sądu Okręgowego w Łodzi

Pliki do pobrania

Galeria

Rejestr zmian dla: Konferencja „Dogmatyczno–prawne aspekty mediacji jako alternatywnej metody rozwiązywania sporów – teoria i praktyka”

Podmiot odpowiedzialny:
Sąd Okręgowy w Łodzi
Wytworzył:
Redaktor
Opublikował:
Anna Kołakowska
Dokument z dnia:
2018-10-23
Publikacja w dniu:
2018-10-23
Opis zmiany:
Publikacja informacji