Kolejny etap szkoleń dla kuratorów „Bezpieczni w służbie i w pracy”

2019-09-27

W dniu 27 września 2019 r. w Sądzie Okręgowym w Łodzi rozpoczął się kolejny etap szkoleń „Bezpieczni w służbie i w pracy” realizowany we współpracy Rady Terenowej do Spraw Społecznej Readaptacji i Pomocy Skazanym działającej przy Sądzie Okręgowym w Łodzi oraz Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Łodzi. W szkoleniu prowadzonym przez funkcjonariuszy Służby Więziennej, udział wzięli kuratorzy zawodowi okręgu łódzkiego wykonujący orzeczenia w sprawach karnych.
 
Po raz kolejny kuratorzy zawodowi okręgu łódzkiego uczestniczyli w szkoleniu, podczas którego funkcjonariusze Służby Więziennej podzielili się z kuratorami swoją wiedzą na temat radzenia sobie z osobami agresywnymi i roszczeniowymi, z którymi przedstawiciele obydwu służb niejednokrotnie mają kontakt podczas wykonywania swoich czynności służbowych.
 
Z kuratorami spotkali się kpt. Paweł Wochal, rzecznik prasowy Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej oraz kpt. Paweł Małolepszy, psycholog pracujący na co dzień w Zakładzie Karnym Nr 1 w Łodzi.
 
Podczas szkolenia omówiono zagadnienia dotyczące agresji, przemocy oraz umiejętności rozładowywania napięć i stresu wynikającego z kontaktu z osobą agresywną. Kuratorzy uzyskali informacje jak radzić sobie z agresją werbalną i niewerbalną ze strony skazanych, jak bezpiecznie zorganizować miejsce pracy oraz jakie prawa w tym zakresie przysługują funkcjonariuszom publicznym.
 
Szkolenia tego typu cieszą się wśród kuratorów bardzo dużym zainteresowaniem. Następny termin szkolenia został już wyznaczony na 22.11.2019r.
 
Tekst i zdjęcia: Grażyna Rybicka 

Pliki do pobrania

Galeria

Rejestr zmian dla: Kolejny etap szkoleń dla kuratorów „Bezpieczni w służbie i w pracy”

Podmiot odpowiedzialny:
Sąd Okręgowy w Łodzi
Wytworzył:
Kurator
Opublikował:
Anna Kołakowska
Dokument z dnia:
2019-09-27
Publikacja w dniu:
0000-00-00
Opis zmiany:
b/d