Kolejne warsztaty z mediacji rówieśniczej i spotkanie z ósmoklasistami

Ponad dwudziestu ósmoklasistów z dwóch łódzkich szkół podstawowych wzięło udział w  kolejnych warsztatach z mediacji rówieśniczej, które odbyły się 4 stycznia 2019 roku w Sądzie Okręgowym w Łodzi. 
 
W pierwszej części spotkania SSO Paweł Sydor, koordynator ds. mediacji w sprawach karnych i mediacji rówieśniczej Sądu Okręgowego w Łodzi, omówił m.in. zasady odpowiedzialności karnej małoletnich oraz przedstawił węzłowe zagadnienia rozwiązywania sporów w trybie sądowym i pozasądowym – mediacji.
 
Część warsztatową poprowadziła Joanna Wieremiejewicz-Podkościelna, mediator z listy stałych mediatorów Sądów Okręgowych w Łodzi i Sieradzu, prowadząca mediacje w sprawach cywilnych, rodzinnych, karnych, karnych dla nieletnich oraz szkolenia z zakresu mediacji szkolnych i rówieśniczych. Podczas spotkania uczniowie poznali podstawowe zasady mediacji jako metody polubownego rozwiązywania sporów, techniki pracy mediatora, a także wzięli udział w symulacji mediacji.
 
Na spotkaniu w dniu 2 stycznia 2019 roku w Szkole Podstawowej nr 56 w Łodzi SSO Paweł Sydor w ramach konserwatorium omówił z grupą ósmoklasistów kluczowe zagadnienia funkcjonowania prawa, podstawy odpowiedzialności i sposoby rozwiązywania sporów międzyludzkich.

Pliki do pobrania

Rejestr zmian dla: Kolejne warsztaty z mediacji rówieśniczej i spotkanie z ósmoklasistami

Podmiot odpowiedzialny:
Sąd Okręgowy w Łodzi
Wytworzył:
Okręgowy Rzecznik Prasowy
Opublikował:
Anna Kołakowska
Dokument z dnia:
2019-01-09
Publikacja w dniu:
2019-01-09
Opis zmiany:
Publikacja informacji