Kolejne warsztaty z mediacji rówieśniczej dla uczniów szkół podstawowych

W dniu 26 marca 2019 roku w Sądzie Okręgowym w Łodzi odbyły się kolejne warsztaty z mediacji rówieśniczej dla uczniów. Uczestniczyło w nich 35 ósmoklasistów ze Szkoły Podstawowej nr 58 w Łodzi. 
 
W pierwszej części spotkania SSO Paweł Sydor, koordynator ds. mediacji w sprawach karnych i mediacji rówieśniczej Sądu Okręgowego w Łodzi, omówił m.in. zasady odpowiedzialności karnej małoletnich oraz przedstawił węzłowe zagadnienia rozwiązywania sporów w trybie sądowym i pozasądowym – mediacji. Z udziałem uczestników przeprowadzono symulację przebiegu głównych czynności rozprawy karnej. 
 
Część warsztatową poprowadziła Joanna Wieremiejewicz-Podkościelna, mediator z listy stałych mediatorów Sądów Okręgowych w Łodzi i Sieradzu, prowadząca mediacje w sprawach cywilnych, rodzinnych, karnych, karnych dla nieletnich oraz szkolenia z zakresu mediacji szkolnych i rówieśniczych. Podczas spotkania uczniowie poznali podstawowe zasady mediacji jako metody polubownego rozwiązywania sporów, techniki pracy mediatora, a także wzięli udział w symulacji mediacji.

Pliki do pobrania

Rejestr zmian dla: Kolejne warsztaty z mediacji rówieśniczej dla uczniów szkół podstawowych

Podmiot odpowiedzialny:
Sąd Okręgowy w Łodzi
Wytworzył:
Okręgowy Rzecznik Prasowy
Opublikował:
Anna Kołakowska
Dokument z dnia:
2019-04-08
Publikacja w dniu:
2019-04-08
Opis zmiany:
Publikacja informacji