Kolejny etap szkoleń „Bezpieczni w służbie i w pracy”

W dniu 11 maja 2018 r. w Zakładzie Karnym nr 1 w Łodzi rozpoczął się kolejny etap szkoleń „Bezpieczni w służbie i w pracy”, w którym udział biorą kuratorzy zawodowi okręgu łódzkiego wykonujący orzeczenia w sprawach karnych.

Po raz kolejny kuratorzy zawodowi okręgu łódzkiego, którzy podobnie jak Służba Więzienna zajmują się pracą z trudnym podopiecznym, uczestniczyli w szkoleniu zorganizowanym przez łódzkich funkcjonariuszy Służby Więziennej. Celem szkolenia jest przekazanie kuratorom posiadanej wiedzy teoretycznej i praktycznej z zakresu postępowania z petentem agresywnym i roszczeniowym.

W pierwszej części szkolenia, z kuratorami spotkał się kpt. Paweł Małolepszy, psycholog w Zakładzie Karnym Nr 1 w Łodzi, który omówił  zagadnienia dotyczące umiejętności rozładowywania napięć i stresu wynikającego z kontaktu z agresywnym i roszczeniowym petentem. Druga część szkolenia, prowadzona przez funkcjonariuszy Grupy Interwencyjnej Służby Więziennej podległej Dyrektorowi Okręgowemu SW w Łodzi i działów ochrony, obejmowała techniki obrony przed agresją petenta w trakcie wykonywania czynności służbowych.

Pliki do pobrania

Galeria

Rejestr zmian dla: Kolejny etap szkoleń „Bezpieczni w służbie i w pracy”