Aktualności rzecznika prasowego

Artykuły

 • Informacja dotycząca dyrektora Zakładu Poprawczego i Schroniska dla Nieletnich w Konstantynowie Łódzkim

  11-08-2017

  W dniu 10 sierpnia 2017 roku Prezes Sądu Okręgowego w Łodzi został powiadomiony przez Zastępcę Dyrektora Departamentu Spraw Rodzinnych i Nieletnich Ministerstwa Sprawiedliwości, że z dniem 10 sierpnia 2017 roku Minister Sprawiedliwości powierzył pełnienie obowiązków dyrektora Zakładu Poprawczego i Schroniska dla Nieletnich w Konstantynowie Łódzkim Pani Katarzynie Wierzbickiej - na czas określony tj. do dnia 10 listopada 2017 roku. 
                                                                                  
  SSO Paweł Urbaniak
  Rzecznik prasowy ds. karnych
  Sądu Okręgowego w Łodzi 
 • Odwołanie listu gończego za jednym z oskarżonych w sprawie przywłaszczenia 8 mln zł na szkodę banku

  03-08-2017

  Sąd Okręgowy w Łodzi w dniu 2 sierpnia 2017 roku (sygn. XVIII K 143/16) wydał postanowienie, w którym odwołał poszukiwania listem gończym Dariusza D., skazanego nieprawomocnym wyrokiem na karę łączną 6 lat pozbawienia wolności w sprawie przywłaszczenia 8 mln zł z banku w Swarzędzu.  

  Czytajwięcejo:
 • Wyznaczono termin rozprawy odwoławczej w sprawie wypadku tramwajowego na ul. Piotrkowskiej

  01-08-2017

  Sąd Okręgowy w Łodzi na 14 września 2017 roku (godz. 12, sala 138) wyznaczył kolejny termin rozprawy odwoławczej w sprawie wypadku na skrzyżowaniu ul. Piotrkowskiej i Radwańskiej w Łodzi, w którym zginęły trzy osoby. 

  Czytajwięcejo:
 • Listy gończe za oskarżonymi w sprawie przywłaszczenia 8 mln zł na szkodę banku

  28-07-2017

  Sąd Okręgowy w Łodzi w dniu 28 lipca 2017 roku (sygn. XVIII K 143/16) wydał postanowienie, w którym zarządził poszukiwania listem gończym oskarżonych Dariusza D. oraz Adama K.  

  Czytajwięcejo:
 • Dobre wyniki Sądu Okręgowego w pierwszym półroczu 2017 roku

  24-07-2017

  Sąd Okręgowy w Łodzi podsumował wyniki pracy w pierwszym półroczu 2017 roku. Udało się zakończyć więcej spraw niż wpłynęło, zaległości z poprzednich lat zmalały, a w wielu kategoriach spraw krócej czeka się na rozpoznanie sprawy czy wyznaczenie pierwszego terminu. Wynik taki osiągnięto pomimo aż kilkunastu wakatów na stanowiskach sędziowskich. 

  Czytajwięcejo:
 • Areszt dla matki podejrzanej o narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub uszczerbku na zdrowiu swojego ośmiomiesięcznego dziecka

  24-07-2017

  Sąd Rejonowy dla Łodzi-Śródmieścia na posiedzeniu w dniu 22 lipca 2017 roku aresztował na dwa miesiące 35-letnią kobietę, podejrzaną o narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub uszczerbku na zdrowiu swojego ośmiomiesięcznego dziecka.

  Czytajwięcejo:
 • Postanowienie sądu rodzinnego w sprawie ośmiomiesięcznego chłopca

  21-07-2017

  Sąd Rejonowy dla Łodzi-Śródmieścia w dniu 21 lipca 2017 roku postanowił w trybie natychmiastowym umieścić ośmiomiesięcznego chłopca w instytucjonalnej pieczy zastępczej. Postanowienie zostało wydane na czas postępowania w przedmiocie władzy rodzicielskiej nad dzieckiem.

  Czytajwięcejo:
 • Wyrok w sprawie przywłaszczenia 8 mln zł na szkodę banku w Swarzędzu

  14-07-2017

  Sąd Okręgowy w Łodzi w dniu 14 lipca 2017 roku wydał wyrok dotyczący przywłaszczenia blisko 8 mln zł konwojowanych w lipcu 2015 roku w Swarzędzu. Czterech oskarżonych (Adama K. Marka K. Krzysztofa W. i Dariusza B.) skazał za to przestępstwo na kary od 6 do 8 lat pozbawienia wolności i grzywny.

  Czytajwięcejo:
 • Mowy końcowe w sprawie przywłaszczenia 8 mln zł na szkodę banku w Swarzędzu

  W sprawie XVIII K 143/16 Sądu Okręgowego w Łodzi został zamknięty przewód sądowy. Mowy końcowe wygłosili oskarżyciel publiczny, oskarżyciel posiłkowy, obrońcy oskarżonych i oskarżeni. Z uwagi na zawiły charakter sprawy ogłoszenie wydania wyroku odroczono do 14 lipca 2017 roku, godz. 10.00, sala 214.
   
                                                                                  
  SSO Monika Pawłowska - Radzimierska
  Rzecznik Prasowy ds. cywilnych
  Sądu Okręgowego w Łodzi 
  Czytajwięcejo:
 • Podejrzany o podpalenie mężczyzny tymczasowo aresztowany

  W związku ze zdarzeniem, które miało miejsce w nocy z 26 na 27 czerwca 2017 r. w Łodzi przy ulicy Tuwima Sąd Rejonowy dla Łodzi – Widzewa w Łodzi postanowieniem z dnia 29 czerwca 2017 r. zastosował tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy wobec Piotra K. podejrzanego o podpalenie mężczyzny powodując u niego obrażenia skutkujące natychmiastowym zgonem, przy czym działał ze szczególnym okrucieństwem. Podstawą do stosowania tego środka zapobiegawczego była obawa ukrywania się podejrzanego przed organami ścigania, a także zagrożenie wymierzeniem kary surowej za czyn z art. z art. 148 § 2 pkt 1 kk. 
  Postanowienie nie są prawomocne.
   
                                                                                  
  SSO Monika Pawłowska - Radzimierska
  Rzecznik Prasowy ds. cywilnych
  Sądu Okręgowego w Łodzi 
   
  Czytajwięcejo:

Rejestr zmian dla: Aktualności rzecznika prasowego