Edukacja prawna w Sądzie Rejonowym dla Łodzi Widzewa

Uczniowie jednej z łódzkich szkół podstawowych wzięli udział w inscenizowanej rozprawie, jaką w dniu 12 października 2016 roku zorganizowali sędziowie z okręgu łódzkiego w Sądzie Rejonowym dla Łodzi Widzewa. W ten sposób zainaugurowano program edukacji prawnej, skierowany do dzieci w wieku 7-8 lat.  
 
Symulowana rozprawa trwała około 30 minut, dotyczyła sprawy bliskiej problemom rówieśniczym dzieci w tym wieku. Rolę prokuratora odegrał jeden z łódzkich prokuratorów, a w obrońcę wcielił się łódzki adwokat. Dzieciom towarzyszyło dwoje nauczycieli, którzy na bieżąco tłumaczyli to, co działo się na sali rozpraw. 
 
Zaplanowano już wizytę uczniów z dwóch kolejnych szkół. Sędziowie Sądu Rejonowego dla Łodzi Widzewa Ewa Bielawska-Cegielska i Bartosz Lewandowski zapraszają inne szkoły do udziału w inscenizowanych rozprawach i podobnych projektach. 
 
Bliższe informacje dostępne są w Sądzie Rejonowym dla Łodzi Widzewa (al. Piłsudskiego 143, tel.: 42 677-47-26,  zachęcamy do korzystania ze strony internetowej SR dla Łodzi Widzewa).
 
SSO Paweł Urbaniak 
Rzecznik Prasowy 
Sądu Okręgowego w Łodzi
 
Fot. Sąd Rejonowy dla Łodzi Widzewa

Pliki do pobrania

Galeria