Aktualności

Aktualności dotyczące Sądu Okręgowego w Łodzi.

Artykuły

 • Spotkanie kuratorów i funkcjonariuszy Służby Więziennej

  W dniu 23 marca 2016 r. w Sądzie Okręgowym w Łodzi spotkali się kierownicy zespołów kuratorskich z kierownikami działów penitencjarnych zakładów karnych i aresztów śledczych województwa łódzkiego.

  Czytajwięcejo:
 • Druga winda w Sądzie Okręgowym

  Od piątku (18 marca) interesanci mogą korzystać z nowo wybudowanej windy w gmachu Sądu Okręgowego w Łodzi.

  Czytajwięcejo:
 • Podsumowanie Tygodnia Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem

  Niemal 140 osób skorzystało z informacji prawnej udzielanej przez kuratorów zawodowych sądów rejonowych okręgu łódzkiego w ramach  Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem, który obchodzono w dniach 22 - 27 lutego 2016 roku.

   

  Czytajwięcejo:
 • Lokalny Konkurs Krasomówczy w sądzie

  Pod honorowym patronatem Prezesa Sądu Okręgowego w łódzkim sądzie odbył się Lokalny Konkurs Krasomówczy, organizowany przez Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Łódź.

   

  Czytajwięcejo:
 • Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

  W dniach 22 - 27 lutego 2016 roku obchodzony będzie „Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem". Podczas tej akcji pokrzywdzeni mogą bezpłatnie skorzystać z informacji prawnej i konsultacji psychologicznych. Uczestniczyć będą w niej także kuratorzy zawodowi z sądów okręgu łódzkiego.

   

  Czytajwięcejo:
 • Nominacje sędziowskie w okręgu łódzkim

  Siedmioro nowych sędziów będzie orzekać w sądach rejonowych okręgu łódzkiego. 11 lutego 2016 roku Prezydent RP Andrzej Duda wręczył im akty powołania na stanowiska.

   

  Czytajwięcejo:
 • Ostrzeżenie – fałszywy komornik!

  Ministerstwo Sprawiedliwości ostrzega, że ujawniona została praktyka, polegająca na rozsyłaniu przez osobę podającą się za komornika sądowego przy Sądzie Rejonowym w Lublinie Romana Kaczorowskiego wiadomości mailowych, informujących o wszczęciu egzekucji z nieruchomości. Fałszywy komornik powołuje się na tytuł wykonawczy w postaci orzeczenia Sądu Okręgowego w Szczecinie i podaje link do rzekomego orzeczenia. Kliknięcie w powyższy link powoduje instalację złośliwego oprogramowania.

  Więcej informacji na stronie internetowej Ministerstwa Sprawiedliwości.

   

 • Lista stałych mediatorów

  29 stycznia 2016 r. weszło w życie rozporządzenie Ministra Sprawiedliwości z dnia 20 stycznia 2016 r. w sprawie prowadzenia listy stałych mediatorów.

  Więcej informacji dotyczących zasad wpisywania się na listę można znaleźć na stronie internetowej Ministerstwa Sprawiedliwości.

   

 • Zmiany przepisów dotyczących mediacji

  System usprawnień proceduralnych i organizacyjnych oraz zachęt ekonomicznych ma skłonić strony sądowych sporów do częstszego korzystania z mediacji.  Znowelizowane przepisy obowiązują od początku 2016 r.

   

  Czytajwięcejo:
 • Powołano koordynatora do spraw mediacji

  Prezes Sądu Okręgowego w Łodzi powołał z dniem 15 stycznia 2016 r. koordynatora do spraw mediacji - SSO Pawła Filipiaka.

  Czytajwięcejo:

Rejestr zmian dla: Aktualności