Aktualności

Artykuły

 • Zmiany w kierownictwie Sądu Okręgowego w Łodzi

  04-09-2017

  Informujemy, że z dniem 1 września 2017 roku SSO Robert Świecki zrezygnował z pełnienia funkcji wiceprezesa ds. karnych Sądu Okręgowego w Łodzi w związku z delegowaniem do pełnienia obowiązków sędziego w Sądzie Apelacyjnym w Łodzi.

 • Dobre wyniki Sądu Okręgowego w pierwszym półroczu 2017 roku

  24-07-2017

  Sąd Okręgowy w Łodzi podsumował wyniki pracy w pierwszym półroczu 2017 roku. Udało się zakończyć więcej spraw niż wpłynęło, zaległości z poprzednich lat zmalały, a w wielu kategoriach spraw krócej czeka się na rozpoznanie sprawy czy wyznaczenie pierwszego terminu. Wynik taki osiągnięto pomimo aż kilkunastu wakatów na stanowiskach sędziowskich. 

  Czytajwięcejo:
 • UCHWAŁA KOLEGIUM SĄDU OKRĘGOWEGO W ŁODZI

  20-07-2017

  Kolegium Sądu Okręgowego w Łodzi 20 lipca 2017 roku podjęło uchwałę dotyczącą proponowanych zmian ustaw regulujących ustrój wymiaru sprawiedliwości. Przyłącza się w niej do stanowiska wyrażonego przez Kolegium Sądu Okręgowego w Warszawie.

  Czytajwięcejo:
 • „Stop przemocy! Nie jesteś sam” – konferencja dydaktyczna dla młodzieży

  23-06-2017

  Symulacja mediacji rówieśniczej

  Konferencja dydaktyczna z udziałem młodzieży zatytułowana „Stop przemocy! Nie jesteś sam” odbyła się 22 czerwca 2017 roku w Sądzie Okręgowym w Łodzi. To kolejne z cyklu spotkań o charakterze profilaktycznym zorganizowane przez Biuro Kuratora Okręgowego we współpracy z łódzką Fundacją INNOPOLIS.

  Czytajwięcejo:
 • Certyfikat „Partner Przyjazny Edukacji” dla prezesa Sądu Okręgowego w Łodzi

  Prezes Sądu Okręgowego w Łodzi Krzysztof Kacprzak został wyróżniony certyfikatem „Partner Przyjazny Edukacji”, przyznanym przez Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego. Wyróżnienie wręczano podczas XXXI Podsumowania Ruchu Innowacyjnego w Edukacji w roku szkolnym 2016/2017, połączonego z obchodami XX-lecia ŁCDNiKP. 

  Czytajwięcejo:
 • Symulowana rozprawa dla uczniów łódzkich szkół podstawowych

  09-06-2017

  Uczniowie z pięciu łódzkich podstawówek obejrzeli inscenizowaną rozprawę, którą przygotowali sędziowie i pracownicy Sądu Okręgowego w Łodzi. Ostatnia przed wakacjami symulowana rozprawa dla młodzieży odbyła się 8 czerwca 2017 roku. Kolejne planowane są na 29 września i 19 października 2017 roku. 

  Czytajwięcejo:
 • Spotkanie z funkcjonariuszami Zakładu Karnego nr 1 w Łodzi

  05-06-2017

  W ramach kontynuacji zaplanowanych na ten rok działań, mających na celu upowszechnianie idei mediacji jako metody polubownego rozwiązywania sporów, przedstawiciele Sądu Okręgowego w Łodzi w dniu 2 czerwca 2017 roku wzięli udział w nadzwyczajnej odprawie kadry Zakładu Karnego nr 1 w Łodzi.

  Czytajwięcejo:
 • Uczniowie na symulacji rozprawy w Sądzie Okręgowym w Łodzi

  30-05-2017

  Ponad siedemdziesięciu uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z Łodzi, Ksawerowa i Wiączynia Dolnego wzięli udział w symulowanej rozprawie, która odbyła się 29 maja 2017 roku w Sądzie Okręgowym w Łodzi.

  Czytajwięcejo:
 • Konferencja „Prawo w szkole w praktyce. Jak reagować i radzić sobie z zagrożeniami”

  16-05-2017

  PIętnastego maja 2017 r. w Sądzie Okręgowym w Łodzi odbyła się pierwsza konferencja „Prawo w szkole w praktyce. Jak reagować i radzić sobie z zagrożeniami”, przygotowana we współpracy z Łódzkim Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego. Wzięło w niej udział około 150 dyrektorów i nauczycieli z łódzkich szkół. 

  Czytajwięcejo:
 • Druga edycja konkursu „Sprawny sąd”

  W łódzkim Sądzie Okręgowym rozstrzygnięto konkurs „Sprawny sąd", podczas którego pracownicy mogą zgłaszać rozwiązania usprawniające pracę. W drugiej edycji komisja konkursowa przyznała nagrody trzem osobom. Wręczenie nagród i dyplomów odbyło się 12 maja 2017 r.

  Czytajwięcejo:

Rejestr zmian dla: Aktualności

Podmiot odpowiedzialny:
Sąd Okręgowy w Łodzi
Wytworzył:
b/d
Opublikował:
Administrator
Dokument z dnia:
2018-02-01
Publikacja w dniu:
2018-02-01
Opis zmiany:
b/d