Aktualności

Artykuły

 • Oświadczenie w związku z informacjami pojawiającymi się w przekazach publicznych

  15-09-2017

  W związku z komunikatami pojawiającymi się w przekazach publicznych informujemy, że sędzia Sądu Okręgowego w Łodzi Katarzyna Kamińska-Hawryś od 12 lat nie jest czynnym sędzią. Orzekanie w trudnych sprawach karnych przypłaciła załamaniem nerwowym. Przekształciło się ono w ciężką chorobę, z którą zmaga się do dziś. Pomijanie tej informacji i wskazywanie zachowania Pani Sędzi jako przykładu uzasadniającego potrzebę zmian w sądownictwie jest - w tych okolicznościach - wysoce krzywdzące nie tylko dla samej sędzi, ale i dla całego środowiska sędziowskiego. 

  Czytajwięcejo:
 • UCHWAŁA ZEBRANIA SĘDZIÓW SĄDU OKRĘGOWEGO W ŁODZI

  07-09-2017

  Zebranie Sędziów Sądu Okręgowego w Łodzi w dniu 7 września 2017 roku podjęło uchwałę, w której wyraziło pozytywną opinię o dotychczasowym sposobie sprawowania funkcji prezesa Sądu Okręgowego w Łodzi przez SSO Krzysztofa Kacprzaka. 

  Czytajwięcejo:
 • Pomoc skazanym w społecznej readaptacji

  Spotkanie kuratorów, przedstawiciela Służby Więziennej oraz pracowników Urzędu Miasta Łodzi zorganizowane w dniu 5 września 2017 roku przez Prezydium Rady Terenowej, to kontynuacja działań Rady oraz realizacja założeń kwietniowej konferencji „Skuteczni Razem” dotyczących poszerzania współpracy między instytucjami. 

  Czytajwięcejo:
 • Zmiany w kierownictwie Sądu Okręgowego w Łodzi

  04-09-2017

  Informujemy, że z dniem 1 września 2017 roku SSO Robert Świecki zrezygnował z pełnienia funkcji wiceprezesa ds. karnych Sądu Okręgowego w Łodzi w związku z delegowaniem do pełnienia obowiązków sędziego w Sądzie Apelacyjnym w Łodzi.

 • Dobre wyniki Sądu Okręgowego w pierwszym półroczu 2017 roku

  24-07-2017

  Sąd Okręgowy w Łodzi podsumował wyniki pracy w pierwszym półroczu 2017 roku. Udało się zakończyć więcej spraw niż wpłynęło, zaległości z poprzednich lat zmalały, a w wielu kategoriach spraw krócej czeka się na rozpoznanie sprawy czy wyznaczenie pierwszego terminu. Wynik taki osiągnięto pomimo aż kilkunastu wakatów na stanowiskach sędziowskich. 

  Czytajwięcejo:
 • UCHWAŁA KOLEGIUM SĄDU OKRĘGOWEGO W ŁODZI

  20-07-2017

  Kolegium Sądu Okręgowego w Łodzi 20 lipca 2017 roku podjęło uchwałę dotyczącą proponowanych zmian ustaw regulujących ustrój wymiaru sprawiedliwości. Przyłącza się w niej do stanowiska wyrażonego przez Kolegium Sądu Okręgowego w Warszawie.

  Czytajwięcejo:
 • „Stop przemocy! Nie jesteś sam” – konferencja dydaktyczna dla młodzieży

  23-06-2017

  Symulacja mediacji rówieśniczej

  Konferencja dydaktyczna z udziałem młodzieży zatytułowana „Stop przemocy! Nie jesteś sam” odbyła się 22 czerwca 2017 roku w Sądzie Okręgowym w Łodzi. To kolejne z cyklu spotkań o charakterze profilaktycznym zorganizowane przez Biuro Kuratora Okręgowego we współpracy z łódzką Fundacją INNOPOLIS.

  Czytajwięcejo:
 • Certyfikat „Partner Przyjazny Edukacji” dla prezesa Sądu Okręgowego w Łodzi

  Prezes Sądu Okręgowego w Łodzi Krzysztof Kacprzak został wyróżniony certyfikatem „Partner Przyjazny Edukacji”, przyznanym przez Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego. Wyróżnienie wręczano podczas XXXI Podsumowania Ruchu Innowacyjnego w Edukacji w roku szkolnym 2016/2017, połączonego z obchodami XX-lecia ŁCDNiKP. 

  Czytajwięcejo:
 • Symulowana rozprawa dla uczniów łódzkich szkół podstawowych

  09-06-2017

  Uczniowie z pięciu łódzkich podstawówek obejrzeli inscenizowaną rozprawę, którą przygotowali sędziowie i pracownicy Sądu Okręgowego w Łodzi. Ostatnia przed wakacjami symulowana rozprawa dla młodzieży odbyła się 8 czerwca 2017 roku. Kolejne planowane są na 29 września i 19 października 2017 roku. 

  Czytajwięcejo:
 • Spotkanie z funkcjonariuszami Zakładu Karnego nr 1 w Łodzi

  05-06-2017

  W ramach kontynuacji zaplanowanych na ten rok działań, mających na celu upowszechnianie idei mediacji jako metody polubownego rozwiązywania sporów, przedstawiciele Sądu Okręgowego w Łodzi w dniu 2 czerwca 2017 roku wzięli udział w nadzwyczajnej odprawie kadry Zakładu Karnego nr 1 w Łodzi.

  Czytajwięcejo:

Rejestr zmian dla: Aktualności

Podmiot odpowiedzialny:
Sąd Okręgowy w Łodzi
Wytworzył:
b/d
Opublikował:
Administrator
Dokument z dnia:
2018-02-01
Publikacja w dniu:
2018-02-01
Opis zmiany:
b/d