Aktualności

Artykuły

 • Symulowany proces karny dla uczniów szkół podstawowych

  02-03-2018

  Uczniowie czterech szkół podstawowych z Łodzi uczestniczyli w inscenizowanym procesie karnym, który 2 marca 2018 roku zorganizowali sędziowie i pracownicy Sądu Okręgowego w Łodzi. 

  Czytajwięcejo:
 • Uchwały Zgromadzenia Przedstawicieli Sędziów Okręgu Łódzkiego

  27-02-2018

  Zgromadzenie Przedstawicieli Sędziów Okręgu Łódzkiego, które odbyło się 26 lutego 2018 roku, podjęło pięć uchwał w związku ze zmianami kadrowymi w sądach okręgu łódzkiego oraz aktualną sytuacją w systemie sądownictwa.  

  Czytajwięcejo:
 • Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem 2018

  14-02-2018

  W dniach 19 – 25 lutego 2018 roku obchodzony będzie Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. To kolejna edycja akcji koordynowanej przez Ministerstwo Sprawiedliwości, podczas której pokrzywdzeni mogą bezpłatnie skorzystać z informacji prawnej. Uczestniczyć będą w niej także asystenci sędziów i kuratorzy zawodowi z sądów okręgu łódzkiego.

  Czytajwięcejo:
 • IV. Międzynarodowy Kongres Psychiatrii Sądowej

  14-02-2018

  W dniach 6-7 kwietnia 2018 roku w hotelu DoubleTree by Hilton przy ul. Łąkowej 26 w Łodzi po raz czwarty odbędzie się Międzynarodowy Kongres Psychiatrii Sądowej. Spotkania naukowe organizowane w ramach kongresu skupiają specjalistów z dziedziny prawa i medycyny, zajmujących się opiniowaniem i orzecznictwem sądowo-psychiatrycznym.

  Czytajwięcejo:
 • Informacja w sprawie powołania Prezesa Sądu Okręgowego w Łodzi

  Z dniem 1 lutego 2018 r. do pełnienia funkcji Prezesa Sądu Okręgowego w Łodzi Minister Sprawiedliwości powołał Pana sędziego Sądu Apelacyjnego w Łodzi – Dariusza Limierę.
  Pan sędzia Dariusz Limiera orzeka w I Wydziale Cywilnym Sądu Apelacyjnego w Łodzi.
   
  SSO Paweł Urbaniak 
  Rzecznik prasowy ds. karnych
  Sądu Okręgowego w Łodzi
 • Informacja w sprawie wykonywania funkcji prezesa Sądu Okręgowego w Łodzi

  Z dniem 20 stycznia 2018 r. funkcję prezesa Sądu Okręgowego w Łodzi na podstawie art. 22 b § 2 ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. Prawo o ustroju sądów powszechnych pełni Pani Sędzia Sądu Okręgowego w Łodzi Urszula Jóźwiak–Pryca
  Powiadomił o tym Minister Sprawiedliwości w piśmie z dnia 22 stycznia 2018 r. zaznaczając, że wykonywanie tej funkcji następuje do czasu powołania nowego prezesa Sądu Okręgowego w Łodzi, jednakże nie dłużej niż do dnia 31 marca 2018 r.  
  Pani Sędzia Urszula Jóźwiak–Pryca pełni funkcję Przewodniczącej XII Wydziału Cywilnego Rodzinnego Sądu Okręgowego w Łodzi.     
   
   SSO Paweł Urbaniak 
   Rzecznik prasowy ds. karnych
   Sądu Okręgowego w Łodzi 
 • Uchwały Zebrania Sędziów Sądu Okręgowego w Łodzi z dnia 26.01.2018

  Zebranie Sędziów Sądu Okręgowego w Łodzi w dniu 26 stycznia 2018 roku podjęło kolejne cztery uchwały, w związku z aktualnymi zmianami w systemie wymiaru sprawiedliwości.

  Czytajwięcejo:
 • Odwołanie prezesa i wiceprezesa Sądu Okręgowego w Łodzi

  Z dniem 17 stycznia 2018 roku Minister Sprawiedliwości odwołał SSO Krzysztofa Kacprzaka ze stanowiska prezesa Sądu Okręgowego w Łodzi. 
   
  Ponadto w dniu 17 stycznia 2018 SSO Alicja Pońsko złożyła oświadczenie o rezygnacji z funkcji wiceprezesa Sądu Okręgowego w Łodzi. Z dniem 19 stycznia 2018 roku została odwołana z funkcji wiceprezesa Sądu Okręgowego w Łodzi.
   
  SSO Paweł Urbaniak
  Rzecznik prasowy ds. karnych
  Sądu Okręgowego w Łodzi 
 • Wyniki orzecznicze Sądu Okręgowego w Łodzi w 2017 roku

  W związku z zastrzeżeniami co do efektywności pracy Sądu Okręgowego w Łodzi, informujemy, że w 2017 roku do sądu wpłynęło 35 650 spraw. W okresie tym zakończono 36 400 spraw. Oznacza to, że o 2 proc. więcej spraw zakończono niż ich wpłynęło (102 proc. opanowania wpływu). Był to trzeci kolejny rok spadku zaległości z lat poprzednich. Stan ten udało się osiągnąć pomimo narastających problemów kadrowych. Od maja 2016 roku nie obwieszczono o żadnym zwolnionym stanowisku sędziowskim w okręgu łódzkim. W konsekwencji na 134 etaty sędziowskie, które są przypisane do Sądu Okręgowego w Łodzi, aż 18 jest wakujących

  Czytajwięcejo:
 • Uchwały Zebrania Sędziów Sądu Okręgowego w Łodzi

  Zebranie Sędziów Sądu Okręgowego w Łodzi w dniu 15 stycznia 2018 roku podjęło cztery uchwały, w związku z aktualnymi zmianami w systemie wymiaru sprawiedliwości oraz toczącą się publiczną dyskusją na temat sądownictwa.

  Czytajwięcejo:

Rejestr zmian dla: Aktualności

Podmiot odpowiedzialny:
Sąd Okręgowy w Łodzi
Wytworzył:
b/d
Opublikował:
Administrator
Dokument z dnia:
2018-02-01
Publikacja w dniu:
2018-02-01
Opis zmiany:
b/d