Aktualności

Aktualności dotyczące Sądu Okręgowego w Łodzi.

Artykuły

 • Nominacja sędziowska w okręgu łódzkim

  Prezydent RP Andrzej Duda 7 grudnia 2016 roku wręczył akty powołania na stanowisko sędziego 51 osobom. Do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego Sądu Okręgowego w Łodzi powołana została Izabela Kowalska.
 • Nowy numer kwartalnika „Na wokandzie”

  Ministerstwo Sprawiedliwości udostępniło najnowsze wydanie kwartalnika informacyjnego „Na wokandzie”. Z publikacją w wersji elektronicznej można się zapoznać na stronie www.nawokandzie.ms.gov.pl.

 • Porozumienie w sprawie edukacji prawnej

  Sąd Okręgowy w Łodzi i Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego będą współtworzyć program edukacji prawnej dla uczniów łódzkich szkół. Porozumienie w tej sprawie podpisano 24 listopada 2016 roku. 

  Czytajwięcejo:
 • Nowoczesne strony internetowe sądów okręgu łódzkiego

  Od listopada Sąd Okręgowy w Łodzi i dziesięć podległych mu sądów rejonowych mają ujednolicone, responsywne strony internetowe, które uwzględniają potrzeby użytkowników urządzeń mobilnych.

  Czytajwięcejo:
 • Kolejne odsłony programu edukacyjnego dla uczniów

  Pierwsza inscenizowana rozprawa w Sądzie Rejonowym dla Łodzi Widzewa

  Ponad 30 klas z 15 szkół zgłosiło chęć udziału w programie edukacyjnym dla dzieci i młodzieży, który od października 2016 roku prowadzony jest w Sądzie Rejonowym dla Łodzi Widzewa. Do tej pory w symulowanych rozprawach uczestniczyli uczniowie trzech klas.

  Czytajwięcejo:
 • Modernizacja windy zakończona

  Zakończył się remont jednej z wind działających w budynku Sądu Okręgowego przy pl. Dąbrowskiego 5. Interesanci mają teraz do dyspozycji dwa nowoczesne, przystosowane dla osób niepełnosprawnych dźwigi. 

  Czytajwięcejo:
 • List intencyjny w sprawie „Salonu Mediatora”

  Prezes Sądu Okręgowego w Łodzi Krzysztof Kacprzak i dziekan łódzkiej Okręgowej Rady Adwokackiej Jarosław Z. Szymański podpisali w dniu 28 października 2016 roku list intencyjny dotyczący współpracy przy organizacji „Salonu Mediatora”. 

  Czytajwięcejo:
 • Kuratorzy przybliżali zasady mediacji

  Kuratorzy zawodowi dla dorosłych okręgu łódzkiego przybliżyli osadzonym zasady mediacji w postępowaniu karnym podczas dwóch spotkań, które odbyły w ramach Tygodnia Mediacji. 

  Czytajwięcejo:
 • Ankieta oceny obsługi interesantów

  Zachęcamy do wypełnienia ankiety oceny poziomu obsługi w Biurze Obsługi Interesantów w Sądzie Okręgowym w Łodzi. Ankieta ma charakter anonimowy, a jej wypełnienie zajmuje nie więcej niż 5 minut. Wyrażone uwagi i opinie pozwolą poznać Państwa oczekiwania, a tym samym przyczynią się do dalszego doskonalenia jakości obsługi Interesanta.

  ANKIETA

 • Z młodzieżą o mediacji - warsztaty w Sądzie Okręgowym w Łodzi

  Ponad 90 uczniów wzięło udział w spotkaniu pod hasłem „Jestem cool w konflikcie”, który zorganizowano w łódzkim Sądzie Okręgowym z okazji Międzynarodowego Dnia Mediacji. Sędziowie i mediatorzy przekonywali, że mediacja może być sposobem rozwiązywania nie tylko konfliktów rówieśniczych, ale także sporów sądowych, z którymi mogą się spotkać w dorosłym życiu. 

  Czytajwięcejo:

Rejestr zmian dla: Aktualności