Aktualności

Artykuły

 • Sędziowie i kuratorzy uczestniczyli w konferencji „Współczesne problemy penitencjarystyki”

  30-10-2017

  Pod patronatem Prezesa Sądu Okręgowego w Łodzi w dniach 27-28 października 2017 roku na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego odbyła się I Ogólnopolska Konferencja Penitencjarna Studenckich Naukowych Kół nt. „Współczesne problemy penitencjarystyki”. Organizatorem było Naukowe Studenckie Koło Penitencjarne przy Zakładzie Prawa Karnego Wykonawczego WPiA UŁ, które w ten sposób uczciło dziesięciolecie swojej działalności. 

  Czytajwięcejo:
 • Spotkania w zakładach karnych na zakończenie Tygodnia Mediacji

  20-10-2017

  Spotkania z osadzonymi w Zakładach Karnych nr 1 w Łodzi oraz w Garbalinie zakończyły obchody Tygodnia Mediacji, zorganizowane przez Sąd Okręgowy w Łodzi. Ich tematyka dotyczyła m.in. mediacji w prawie karnym i cywilnym oraz roli mediatora.

  Czytajwięcejo:
 • Symulacja rozprawy w Sądzie Okręgowym na Międzynarodowy Dzień Mediacji

  19-10-2017

  Pojednaniem między sprawcą i ofiarą oraz dobrowolnym poddaniem się karze zakończyła się symulacja rozprawy, przygotowana w Sądzie Okręgowym z okazji Międzynarodowego Dnia Mediacji. 

  Czytajwięcejo:
 • Z licealistami o mediacji: wykład, warsztaty i gra edukacyjna

  18-10-2017

  Wykład sędzi Anny Marii Wesołowskiej, warsztaty prowadzone przez mediatorów oraz pokazowe sesje „Prawopolis”, pierwszej gry planszowej o tematyce prawnej – to atrakcje spotkania przygotowanego w Sądzie Okręgowym dla łódzkich licealistów w ramach obchodów Tygodnia Mediacji. 

  Czytajwięcejo:
 • Inauguracja Tygodnia Mediacji w Sądzie Okręgowym w Łodzi

  17-10-2017

  Spotkaniem z funkcjonariuszami Służby Więziennej zainaugurowano w łódzkim Sądzie Okręgowym obchody tegorocznego Tygodnia Mediacji. Uczestniczyło w nim ponad 50 osób z ośmiu jednostek penitencjarnych. 

  Czytajwięcejo:
 • Tydzień Mediacji 2017 w łódzkim Sądzie Okręgowym

  Sąd Okręgowy w Łodzi włączył się w tegoroczne obchody Międzynarodowego Dnia Mediacji i Tygodnia Mediacji. Idea polubownego rozstrzygania sporów będzie popularyzowana podczas spotkań i warsztatów dla uczniów, prelekcji dla osadzonych w zakładzie karnym czy inscenizowanej rozprawy. To uzupełnienie codziennych działań podejmowanych w SO w Łodzi na rzecz promowania mediacji. 

  Czytajwięcejo:
 • Uczniowie na symulacji rozprawy w Sądzie Okręgowym w Łodzi

  Pierwsza w roku szkolnym 2017/2018 symulacja rozprawy dla uczniów odbyła się 29 września 2017 roku w zabytkowej sali numer jeden łódzkiego Sądu Okręgowego. Uczestniczyli w niej trzecioklasiści ze szkół podstawowych w Łodzi i Ksawerowa.

  Czytajwięcejo:
 • Postanowienie w sprawie przeciwko byłemu asesorowi komorniczemu i innym osobom

  26-09-2017

  Na posiedzeniu organizacyjnym w dniu 26 września 2017 roku Sąd Rejonowy dla Łodzi-Śródmieścia postanowił przedstawić akta sprawy Michała K. i innych oskarżonych Sądowi Najwyższemu celem rozważenia możliwości przekazania jej do rozpoznania innemu sądowi równorzędnemu. 

  Czytajwięcejo:
 • Spotkanie Prezesa Sądu Okręgowego w Łodzi z organizatorami zgromadzeń przy Sądzie Rejonowym w Łowiczu

  W związku ze zgromadzeniami odbywającymi się ostatnio przy budynku Sądu Rejonowego w Łowiczu dzisiaj tj. 22 września 2017 r. o godzinie 13.00 w Sądzie Rejonowym w Łowiczu odbędzie się spotkanie Prezesa Sądu Okręgowego w Łodzi – Krzysztofa Kacprzaka z organizatorami tych zgromadzeń. Spotkanie to dotyczyć będzie kwestii związanych z przyczynami tych wydarzeń i przedstawieniu możliwości prawnych zaskarżania orzeczeń sądowych. 
   
  SSO Paweł Urbaniak 
  Rzecznik Prasowy d/s karnych
  Sądu Okręgowego w Łodzi
 • Okręgowe Zgromadzenie Kuratorów Okręgu Łódzkiego

  W dniu 14 września 2017 roku odbyło się kolejne już Okręgowe Zgromadzenie Kuratorów Okręgu Łódzkiego. Obrady odbyły się w pięknej Sali Konferencyjnej Sądu Rejonowego dla Łodzi – Śródmieścia w Łodzi. 

  Czytajwięcejo:

Rejestr zmian dla: Aktualności

Podmiot odpowiedzialny:
Sąd Okręgowy w Łodzi
Wytworzył:
b/d
Opublikował:
Administrator
Dokument z dnia:
2018-02-01
Publikacja w dniu:
2018-02-01
Opis zmiany:
b/d