Aktualności

Artykuły

 • Trzeci Salon Mediatora

  Sędziowie wydziałów cywilnych i rodzinnych Sądu Rejonowego dla Łodzi-Śródmieścia w Łodzi spotkali się z mediatorami podczas trzeciego Salonu Mediatora, który odbył się 8 czerwca 2018 roku w Sądzie Okręgowym. Spotkanie zorganizował SSO Paweł Filipiak - koordynator ds. mediacji w sprawach cywilnych Sądu Okręgowego w Łodzi. 

  Czytajwięcejo:
 • Warsztaty dla nauczycieli w Sądzie Okręgowym w Łodzi

  29-05-2018

  Prawo rodzinne i opiekuńcze było tematem ostatnich w roku szkolnym 2017/2018 warsztatów dla nauczycieli, które odbyły się 28 maja 2018 roku w łódzkim Sądzie Okręgowym. Cykl spotkań, podczas których sędziowie przybliżają nauczycielom zagadnienia z różnych dziedzin prawa, organizowany jest we współpracy z Łódzkim Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego.

  Czytajwięcejo:
 • Inscenizacja rozprawy karnej dla uczniów szkół podstawowych

  28-05-2018

  Ponad 80 uczniów klas drugich i trzecich z łódzkich szkół podstawowych obserwowało symulację rozprawy karnej, przygotowaną w dniu 25 maja 2018 roku przez SSO Pawła Filipiaka, koordynatora ds. mediacji w sprawach cywilnych oraz pracowników Sądu Okręgowego w Łodzi.

  Czytajwięcejo:
 • Symulacje rozpraw karnych dla gimnazjalistów

  24-05-2018

  Ponad dwustu uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z województwa łódzkiego uczestniczyło w dwóch symulacjach rozpraw karnych, zorganizowanych przez sędziów i pracowników Sądu Okręgowego w Łodzi.

  Czytajwięcejo:
 • Noc Muzeów 2018 w Sądzie Okręgowym w Łodzi

  21-05-2018

  Niemal pięćset osób zwiedziło zabytkowy budynek przy pl. Dąbrowskiego 5 podczas Nocy Muzeów. Sąd Okręgowy w Łodzi po raz pierwszy uczestniczył w tym wydarzeniu, a zorganizował je we współpracy z Sekcją I Wydziału Konwojowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.

  Czytajwięcejo:
 • Spotkanie z osadzonymi Zakładu Karnego Nr 1 w Łodzi

  W dniu 15 maja 2018 r. przedstawiciele Sądu Okręgowego w Łodzi, po raz kolejny spotkali się z osadzonymi Zakładu Karnego Nr 1 w Łodzi w celu upowszechniania wśród skazanych idei mediacji jako metody polubownego rozwiązywania sporów.

  Czytajwięcejo:
 • Kolejny etap szkoleń „Bezpieczni w służbie i w pracy”

  W dniu 11 maja 2018 r. w Zakładzie Karnym nr 1 w Łodzi rozpoczął się kolejny etap szkoleń „Bezpieczni w służbie i w pracy”, w którym udział biorą kuratorzy zawodowi okręgu łódzkiego wykonujący orzeczenia w sprawach karnych.

  Czytajwięcejo:
 • Szkolny konflikt na inscenizowanej rozprawie

  SSO Paweł Filipiak, koordynator ds. mediacji w sprawach cywilnych Sądu Okręgowego w Łodzi, poprowadził symulowaną rozprawę dla uczniów pięciu łódzkich szkół podstawowych. 

  Czytajwięcejo:
 • 17. Okręgowe Zgromadzenie Kuratorów Okręgu Łódzkiego

  W dniu 26 kwietnia 2018 roku odbyło się kolejne już  Okręgowe Zgromadzenie Kuratorów Okręgu Łódzkiego. Obrady odbyły się w sali „S” Sądu Okręgowego w Łodzi. 

  Czytajwięcejo:
 • Petycja wielokrotna

  Informujemy, że w zakładce "Petycje wielokrotne" została opublikowana petycja w sprawie zapoznania wszystkich sędziów Sądu Okręgowego w Łodzi z treścią wyroku wraz z uzasadnieniem wydanego w dniu 13 lutego 2018 r. przez Sąd Okręgowy w Świdnicy w sprawie o sygn. akt II Ca 583/17.

  WIĘCEJ

Rejestr zmian dla: Aktualności

Podmiot odpowiedzialny:
Sąd Okręgowy w Łodzi
Wytworzył:
b/d
Opublikował:
Administrator
Dokument z dnia:
2018-02-01
Publikacja w dniu:
2018-02-01
Opis zmiany:
b/d