Aktualności

Artykuły

 • O mediacji w praktyce kuratora

  26-10-2018

  W Sądzie Okręgowym w Łodzi 24 października 2018 roku odbyły się warsztaty poświęcone mediacji, w których uczestniczyło prawie 80 kuratorów zawodowych sądów okręgu łódzkiego. To kolejne wydarzenie promujące pozasądowe metody rozwiązywania sporów zorganizowane przez Biuro Kuratora Okręgowego we współpracy ze Stowarzyszeniem Mediatorów PACTUS w ramach tegorocznych obchodów Tygodnia Mediacji.

  Czytajwięcejo:
 • Symulacja rozprawy karnej dla uczniów

  25-10-2018

  Ponad osiemdziesięciu uczniów szkół podstawowych z województwa łódzkiego uczestniczyło w symulacji rozprawy karnej, zorganizowanej 25 października 2018 roku w Sądzie Okręgowym w Łodzi. Uczniowie spotkali się też z mediatorem oraz funkcjonariuszem Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.

  Czytajwięcejo:
 • Warsztaty z mediacji rówieśniczej dla młodzieży i kuratorów

  23-10-2018

  W dniu 18 października 2018 r. w ramach obchodów Tygodnia Mediacji na terenie Ośrodka Kuratorskiego Nr 1 w Łodzi przy ul Ogrodowej 22 odbyły się warsztaty metodyczne z zakresu mediacji rówieśniczej, które poprowadziła Magdalena Morawska – mediator ze Stowarzyszenia Mediatorów PACTUS.  Przedsięwzięcie, zorganizowane przez Biuro Kuratora Okręgowego, objął patronatem Prezes Sądu Okręgowego w Łodzi.

  Czytajwięcejo:
 • Konferencja „Dogmatyczno–prawne aspekty mediacji jako alternatywnej metody rozwiązywania sporów – teoria i praktyka”

  23-10-2018

  W dniu 19 października 2018 roku odbyła się w Sądzie Okręgowym w Łodzi, pod auspicjami Prezesa Sądu Okręgowego w Łodzi, konferencja „Dogmatyczno–prawne aspekty mediacji jako alternatywnej metody rozwiązywania sporów – teoria i praktyka”. 

  Czytajwięcejo:
 • Kiedy warto mediować?

  17-10-2018

  Takie pytanie często zadają osadzeni jednostek penitencjarnych podczas spotkań, które od roku 2016 realizowane są przez Sąd Okręgowy w Łodzi i Okręgowy Inspektorat Służby Więziennej w Łodzi. 

  Czytajwięcejo:
 • Petycja wielokrotna

  Informujemy, ze w zakładce "Petycje wielokrotne" została opublikowana petycja wielokrotna w sprawie udostępnienia sędziom Sądu Okręgowego w Łodzi oraz sędziom podległych Sądowi Okręgowemu Sądów Rejonowych materiałów informacyjnych, dotyczących tematyki kredytów złotowych indeksowanych/denominowanych do walut obcych.

  WIĘCEJ

 • Tydzień Mediacji 2018 w łódzkim Sądzie Okręgowym

  14-09-2018

  Sąd Okręgowy w Łodzi włączył się w obchody Międzynarodowego Dnia Mediacji oraz Tygodnia Mediacji. W ramach tych obchodów odbędzie się Konferencja nt. „Dogmatyczno–prawne aspekty mediacji jako alternatywnej metody rozwiązywania sporów – teoria i praktyka”, na którą Prezes Sądu Okręgowego w Łodzi zaprosił przedstawicieli różnych środowisk w tym: sędziów, kuratorów, funkcjonariuszy Służby Więziennej, przedstawicieli Policji, prokuratury oraz mediatorów.

  Czytajwięcejo:
 • Mediacja jako jedna z form sprawiedliwości naprawczej

  Przedstawiciele Sądu Okręgowego w Łodzi w dniu 21 czerwca 2018 r. uczestniczyli  w spotkaniu z osadzonymi oraz funkcjonariuszami Zakładu Karnego w Garbalinie. 

  Czytajwięcejo:
 • Uchwała Zgromadzenia Przedstawicieli Sędziów Okręgu Sądu Okręgowego w Łodzi z 11 czerwca 2018 roku

  Zgromadzenie Przedstawicieli Sędziów Okręgu Sądu Okręgowego w Łodzi, które odbyło się 11 czerwca 2018 roku, podjęło uchwałę w związku z aktualną sytuacją w systemie sądownictwa. 

  Czytajwięcejo:
 • Inscenizacja rozprawy cywilnej i spotkanie z mediatorem

  Ponad 80 uczniów ze szkoły podstawowej i dwóch gimnazjów uczestniczyło w symulacji rozprawy, przygotowanej w dniu 11 czerwca 2018 roku przez SSO Pawła Filipiaka, koordynatora ds. mediacji w sprawach cywilnych oraz pracowników Sądu Okręgowego w Łodzi. Po raz pierwszy uczniowie mieli możliwość obserwowania inscenizacji procesu cywilnego, dotyczącego ochrony dóbr osobistych.

  Czytajwięcejo:

Rejestr zmian dla: Aktualności

Podmiot odpowiedzialny:
Sąd Okręgowy w Łodzi
Wytworzył:
b/d
Opublikował:
Administrator
Dokument z dnia:
2018-02-01
Publikacja w dniu:
2018-02-01
Opis zmiany:
b/d