Aktualności

Artykuły

 • Postanowienie w sprawie przeciwko byłemu asesorowi komorniczemu i innym osobom

  26-09-2017

  Na posiedzeniu organizacyjnym w dniu 26 września 2017 roku Sąd Rejonowy dla Łodzi-Śródmieścia postanowił przedstawić akta sprawy Michała K. i innych oskarżonych Sądowi Najwyższemu celem rozważenia możliwości przekazania jej do rozpoznania innemu sądowi równorzędnemu. 

  Czytajwięcejo:
 • Spotkanie Prezesa Sądu Okręgowego w Łodzi z organizatorami zgromadzeń przy Sądzie Rejonowym w Łowiczu

  W związku ze zgromadzeniami odbywającymi się ostatnio przy budynku Sądu Rejonowego w Łowiczu dzisiaj tj. 22 września 2017 r. o godzinie 13.00 w Sądzie Rejonowym w Łowiczu odbędzie się spotkanie Prezesa Sądu Okręgowego w Łodzi – Krzysztofa Kacprzaka z organizatorami tych zgromadzeń. Spotkanie to dotyczyć będzie kwestii związanych z przyczynami tych wydarzeń i przedstawieniu możliwości prawnych zaskarżania orzeczeń sądowych. 
   
  SSO Paweł Urbaniak 
  Rzecznik Prasowy d/s karnych
  Sądu Okręgowego w Łodzi
 • Okręgowe Zgromadzenie Kuratorów Okręgu Łódzkiego

  W dniu 14 września 2017 roku odbyło się kolejne już Okręgowe Zgromadzenie Kuratorów Okręgu Łódzkiego. Obrady odbyły się w pięknej Sali Konferencyjnej Sądu Rejonowego dla Łodzi – Śródmieścia w Łodzi. 

  Czytajwięcejo:
 • Oświadczenie w związku z informacjami pojawiającymi się w przekazach publicznych

  15-09-2017

  W związku z komunikatami pojawiającymi się w przekazach publicznych informujemy, że sędzia Sądu Okręgowego w Łodzi Katarzyna Kamińska-Hawryś od 12 lat nie jest czynnym sędzią. Orzekanie w trudnych sprawach karnych przypłaciła załamaniem nerwowym. Przekształciło się ono w ciężką chorobę, z którą zmaga się do dziś. Pomijanie tej informacji i wskazywanie zachowania Pani Sędzi jako przykładu uzasadniającego potrzebę zmian w sądownictwie jest - w tych okolicznościach - wysoce krzywdzące nie tylko dla samej sędzi, ale i dla całego środowiska sędziowskiego. 

  Czytajwięcejo:
 • UCHWAŁA ZEBRANIA SĘDZIÓW SĄDU OKRĘGOWEGO W ŁODZI

  07-09-2017

  Zebranie Sędziów Sądu Okręgowego w Łodzi w dniu 7 września 2017 roku podjęło uchwałę, w której wyraziło pozytywną opinię o dotychczasowym sposobie sprawowania funkcji prezesa Sądu Okręgowego w Łodzi przez SSO Krzysztofa Kacprzaka. 

  Czytajwięcejo:
 • Pomoc skazanym w społecznej readaptacji

  Spotkanie kuratorów, przedstawiciela Służby Więziennej oraz pracowników Urzędu Miasta Łodzi zorganizowane w dniu 5 września 2017 roku przez Prezydium Rady Terenowej, to kontynuacja działań Rady oraz realizacja założeń kwietniowej konferencji „Skuteczni Razem” dotyczących poszerzania współpracy między instytucjami. 

  Czytajwięcejo:
 • Zmiany w kierownictwie Sądu Okręgowego w Łodzi

  04-09-2017

  Informujemy, że z dniem 1 września 2017 roku SSO Robert Świecki zrezygnował z pełnienia funkcji wiceprezesa ds. karnych Sądu Okręgowego w Łodzi w związku z delegowaniem do pełnienia obowiązków sędziego w Sądzie Apelacyjnym w Łodzi.

 • Dobre wyniki Sądu Okręgowego w pierwszym półroczu 2017 roku

  24-07-2017

  Sąd Okręgowy w Łodzi podsumował wyniki pracy w pierwszym półroczu 2017 roku. Udało się zakończyć więcej spraw niż wpłynęło, zaległości z poprzednich lat zmalały, a w wielu kategoriach spraw krócej czeka się na rozpoznanie sprawy czy wyznaczenie pierwszego terminu. Wynik taki osiągnięto pomimo aż kilkunastu wakatów na stanowiskach sędziowskich. 

  Czytajwięcejo:
 • UCHWAŁA KOLEGIUM SĄDU OKRĘGOWEGO W ŁODZI

  20-07-2017

  Kolegium Sądu Okręgowego w Łodzi 20 lipca 2017 roku podjęło uchwałę dotyczącą proponowanych zmian ustaw regulujących ustrój wymiaru sprawiedliwości. Przyłącza się w niej do stanowiska wyrażonego przez Kolegium Sądu Okręgowego w Warszawie.

  Czytajwięcejo:
 • „Stop przemocy! Nie jesteś sam” – konferencja dydaktyczna dla młodzieży

  23-06-2017

  Symulacja mediacji rówieśniczej

  Konferencja dydaktyczna z udziałem młodzieży zatytułowana „Stop przemocy! Nie jesteś sam” odbyła się 22 czerwca 2017 roku w Sądzie Okręgowym w Łodzi. To kolejne z cyklu spotkań o charakterze profilaktycznym zorganizowane przez Biuro Kuratora Okręgowego we współpracy z łódzką Fundacją INNOPOLIS.

  Czytajwięcejo:

Rejestr zmian dla: Aktualności

Podmiot odpowiedzialny:
Sąd Okręgowy w Łodzi
Wytworzył:
b/d
Opublikował:
Administrator
Dokument z dnia:
2018-02-01
Publikacja w dniu:
2018-02-01
Opis zmiany:
b/d