Aktualności

Artykuły

 • Nowy numer kwartalnika "Na wokandzie"

  System Dozoru Elektronicznego jest głównym tematem najnowszego wydania kwartalnika informacyjnego Ministerstwa Sprawiedliwości „Na wokandzie”. Z publikacją w wersji elektronicznej można się zapoznać na stronie www.nawokandzie.ms.gov.pl.

 • Zmiany w Wydziałach Pracy

  Zarządzeniem Ministra Sprawiedliwości z 27 czerwca 2016 roku (Dziennik Urzędowy Ministra Sprawiedliwości, poz. 119) w Sądzie Okręgowym w Łodzi z dniem 1 lipca 2016 roku został utworzony VIII Wydział Pracy i Ubezpieczeń Społecznych – do rozpoznawania spraw z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych z obszaru właściwości Sądu Okręgowego w Łodzi w pierwszej i drugiej instancji. 

  Sprawy rozpoznawane dotychczas w VII Wydziale Pracy z dniem 1 lipca 2016 roku zostały przekazane do nowo utworzonego VIII Wydziału Pracy. 

  Wydział VIII Pracy i Ubezpieczeń Społecznych 

 • Rada Terenowa odwiedziła Zakład Karny w Łowiczu

  Posiedzenie Terenowej Rady w Zakładzie Karnym w Łowiczu

  Kolejne wyjazdowe posiedzenie Rady Terenowej do Spraw Społecznej Readaptacji i Pomocy Skazanym przy Sądzie Okręgowym w Łodzi odbyło się w dniu 24 czerwca 2016 roku w Zakładzie Karnym w Łowiczu.

  Czytajwięcejo:
 • Nominacje sędziowskie w okręgu łódzkim

  Nowi sędziowie będą orzekać w sądach rejonowych okręgu łódzkiego. 27 czerwca 2016 roku Prezydent RP Andrzej Duda wręczył akty powołania na stanowiska sędziego: Karinie Rzeźnik w Sądzie Rejonowym dla Łodzi-Śródmieścia w Łodzi i Katarzynie Sójcie w Sądzie Rejonowym w Pabianicach. 
 • Ostrzeżenie przed fałszywym komornikiem

  Ministerstwo Sprawiedliwości i Krajowa Rada Komornicza apelują o zachowanie szczególnej ostrożności w związku z korespondencją rozsyłaną za pośrednictwem poczty elektronicznej przez osobę, która podszywa się pod komornika sądowego. E-mail od fałszywego komornika może zawierać nośnik złośliwego oprogramowania.

  Więcej informacji na stronach Ministerstwa Sprawiedliwości i Krajowej Rady Komorniczej.

   

 • Sędziowie i kuratorzy na konferencji z okazji XX-lecia OISW w Łodzi

  Sędziowie penitencjarni i kuratorzy zawodowi z okręgu łódzkiego wzięli udział w konferencji naukowej połączonej z obchodami XX-lecia powstania Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej  w Łodzi. Konferencję honorowym patronatem objął Prezes Sądu Okręgowego w Łodzi.

  Czytajwięcejo:
 • Okręgowe Zgromadzenie Kuratorów Sądowych

  Doroczne - już piętnaste - Okręgowe Zgromadzenie Kuratorów Sądowych okręgu łódzkiego odbyło się 20 kwietnia 2016 roku w Sądzie Rejonowym dla Łodzi Śródmieścia w Łodzi. Gościem zgromadzenia był Pan Henryk Pawlaczyk, przewodniczący Krajowej Rady Kuratorów.

  Czytajwięcejo:
 • Nominacje sędziowskie w okręgu łódzkim

  Prezydent RP Andrzej Duda 19 kwietnia 2016 r. wręczył akty powołania na stanowisko sędziego 83 osobom. Siedem nominacji odebrali sędziowie z okręgu łódzkiego.

  Czytajwięcejo:
 • Finał konkursu „Sprawny sąd”

  Troje pracowników Sądu Okręgowego w Łodzi zostało nagrodzonych w pierwszej edycji konkursu „Sprawny sąd". Wręczenie nagród odbyło się 1 kwietnia 2016 r.

  Czytajwięcejo:
 • Dyrektor Sądu Okręgowego powołany

  Z dniem 1 kwietnia 2016 roku Minister Sprawiedliwości powołał Pana Pawła Mironowicza na stanowisko Dyrektora Sądu Okręgowego w Łodzi.

  Czytajwięcejo:

Rejestr zmian dla: Aktualności

Podmiot odpowiedzialny:
Sąd Okręgowy w Łodzi
Wytworzył:
b/d
Opublikował:
Administrator
Dokument z dnia:
2018-02-01
Publikacja w dniu:
2018-02-01
Opis zmiany:
b/d