Aktualności

Artykuły

 • Dobre wyniki Sądu Okręgowego w pierwszym półroczu 2017 roku

  24-07-2017

  Sąd Okręgowy w Łodzi podsumował wyniki pracy w pierwszym półroczu 2017 roku. Udało się zakończyć więcej spraw niż wpłynęło, zaległości z poprzednich lat zmalały, a w wielu kategoriach spraw krócej czeka się na rozpoznanie sprawy czy wyznaczenie pierwszego terminu. Wynik taki osiągnięto pomimo aż kilkunastu wakatów na stanowiskach sędziowskich. 

  Czytajwięcejo:
 • UCHWAŁA KOLEGIUM SĄDU OKRĘGOWEGO W ŁODZI

  20-07-2017

  Kolegium Sądu Okręgowego w Łodzi 20 lipca 2017 roku podjęło uchwałę dotyczącą proponowanych zmian ustaw regulujących ustrój wymiaru sprawiedliwości. Przyłącza się w niej do stanowiska wyrażonego przez Kolegium Sądu Okręgowego w Warszawie.

  Czytajwięcejo:
 • „Stop przemocy! Nie jesteś sam” – konferencja dydaktyczna dla młodzieży

  23-06-2017

  Symulacja mediacji rówieśniczej

  Konferencja dydaktyczna z udziałem młodzieży zatytułowana „Stop przemocy! Nie jesteś sam” odbyła się 22 czerwca 2017 roku w Sądzie Okręgowym w Łodzi. To kolejne z cyklu spotkań o charakterze profilaktycznym zorganizowane przez Biuro Kuratora Okręgowego we współpracy z łódzką Fundacją INNOPOLIS.

  Czytajwięcejo:
 • Certyfikat „Partner Przyjazny Edukacji” dla prezesa Sądu Okręgowego w Łodzi

  Prezes Sądu Okręgowego w Łodzi Krzysztof Kacprzak został wyróżniony certyfikatem „Partner Przyjazny Edukacji”, przyznanym przez Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego. Wyróżnienie wręczano podczas XXXI Podsumowania Ruchu Innowacyjnego w Edukacji w roku szkolnym 2016/2017, połączonego z obchodami XX-lecia ŁCDNiKP. 

  Czytajwięcejo:
 • Symulowana rozprawa dla uczniów łódzkich szkół podstawowych

  09-06-2017

  Uczniowie z pięciu łódzkich podstawówek obejrzeli inscenizowaną rozprawę, którą przygotowali sędziowie i pracownicy Sądu Okręgowego w Łodzi. Ostatnia przed wakacjami symulowana rozprawa dla młodzieży odbyła się 8 czerwca 2017 roku. Kolejne planowane są na 29 września i 19 października 2017 roku. 

  Czytajwięcejo:
 • Spotkanie z funkcjonariuszami Zakładu Karnego nr 1 w Łodzi

  05-06-2017

  W ramach kontynuacji zaplanowanych na ten rok działań, mających na celu upowszechnianie idei mediacji jako metody polubownego rozwiązywania sporów, przedstawiciele Sądu Okręgowego w Łodzi w dniu 2 czerwca 2017 roku wzięli udział w nadzwyczajnej odprawie kadry Zakładu Karnego nr 1 w Łodzi.

  Czytajwięcejo:
 • Uczniowie na symulacji rozprawy w Sądzie Okręgowym w Łodzi

  30-05-2017

  Ponad siedemdziesięciu uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z Łodzi, Ksawerowa i Wiączynia Dolnego wzięli udział w symulowanej rozprawie, która odbyła się 29 maja 2017 roku w Sądzie Okręgowym w Łodzi.

  Czytajwięcejo:
 • Konferencja „Prawo w szkole w praktyce. Jak reagować i radzić sobie z zagrożeniami”

  16-05-2017

  PIętnastego maja 2017 r. w Sądzie Okręgowym w Łodzi odbyła się pierwsza konferencja „Prawo w szkole w praktyce. Jak reagować i radzić sobie z zagrożeniami”, przygotowana we współpracy z Łódzkim Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego. Wzięło w niej udział około 150 dyrektorów i nauczycieli z łódzkich szkół. 

  Czytajwięcejo:
 • Druga edycja konkursu „Sprawny sąd”

  W łódzkim Sądzie Okręgowym rozstrzygnięto konkurs „Sprawny sąd", podczas którego pracownicy mogą zgłaszać rozwiązania usprawniające pracę. W drugiej edycji komisja konkursowa przyznała nagrody trzem osobom. Wręczenie nagród i dyplomów odbyło się 12 maja 2017 r.

  Czytajwięcejo:
 • O mediacji w Zakładzie Karnym w Łowiczu

  Spotkaniem z osadzonymi z Zakładu Karnego w Łowiczu rozpoczęły się tegoroczne działania, które mają na celu upowszechnienie idei mediacji jako metody polubownego rozwiazywania sporów. Podobne spotkania odbędą się na terenie innych jednostek penitencjarnych okręgu łódzkiego. To wspólna inicjatywa Sądu Okręgowego w Łodzi oraz Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Łodzi.

  Czytajwięcejo:

Rejestr zmian dla: Aktualności

Podmiot odpowiedzialny:
Sąd Okręgowy w Łodzi
Wytworzył:
b/d
Opublikował:
Administrator
Dokument z dnia:
2018-02-01
Publikacja w dniu:
2018-02-01
Opis zmiany:
b/d