Aktualności

Artykuły

 • Z licealistami o mediacji: wykład, warsztaty i gra edukacyjna

  18-10-2017

  Wykład sędzi Anny Marii Wesołowskiej, warsztaty prowadzone przez mediatorów oraz pokazowe sesje „Prawopolis”, pierwszej gry planszowej o tematyce prawnej – to atrakcje spotkania przygotowanego w Sądzie Okręgowym dla łódzkich licealistów w ramach obchodów Tygodnia Mediacji. 

  Czytajwięcejo:
 • Inauguracja Tygodnia Mediacji w Sądzie Okręgowym w Łodzi

  17-10-2017

  Spotkaniem z funkcjonariuszami Służby Więziennej zainaugurowano w łódzkim Sądzie Okręgowym obchody tegorocznego Tygodnia Mediacji. Uczestniczyło w nim ponad 50 osób z ośmiu jednostek penitencjarnych. 

  Czytajwięcejo:
 • Tydzień Mediacji 2017 w łódzkim Sądzie Okręgowym

  Sąd Okręgowy w Łodzi włączył się w tegoroczne obchody Międzynarodowego Dnia Mediacji i Tygodnia Mediacji. Idea polubownego rozstrzygania sporów będzie popularyzowana podczas spotkań i warsztatów dla uczniów, prelekcji dla osadzonych w zakładzie karnym czy inscenizowanej rozprawy. To uzupełnienie codziennych działań podejmowanych w SO w Łodzi na rzecz promowania mediacji. 

  Czytajwięcejo:
 • Uczniowie na symulacji rozprawy w Sądzie Okręgowym w Łodzi

  Pierwsza w roku szkolnym 2017/2018 symulacja rozprawy dla uczniów odbyła się 29 września 2017 roku w zabytkowej sali numer jeden łódzkiego Sądu Okręgowego. Uczestniczyli w niej trzecioklasiści ze szkół podstawowych w Łodzi i Ksawerowa.

  Czytajwięcejo:
 • Postanowienie w sprawie przeciwko byłemu asesorowi komorniczemu i innym osobom

  26-09-2017

  Na posiedzeniu organizacyjnym w dniu 26 września 2017 roku Sąd Rejonowy dla Łodzi-Śródmieścia postanowił przedstawić akta sprawy Michała K. i innych oskarżonych Sądowi Najwyższemu celem rozważenia możliwości przekazania jej do rozpoznania innemu sądowi równorzędnemu. 

  Czytajwięcejo:
 • Spotkanie Prezesa Sądu Okręgowego w Łodzi z organizatorami zgromadzeń przy Sądzie Rejonowym w Łowiczu

  W związku ze zgromadzeniami odbywającymi się ostatnio przy budynku Sądu Rejonowego w Łowiczu dzisiaj tj. 22 września 2017 r. o godzinie 13.00 w Sądzie Rejonowym w Łowiczu odbędzie się spotkanie Prezesa Sądu Okręgowego w Łodzi – Krzysztofa Kacprzaka z organizatorami tych zgromadzeń. Spotkanie to dotyczyć będzie kwestii związanych z przyczynami tych wydarzeń i przedstawieniu możliwości prawnych zaskarżania orzeczeń sądowych. 
   
  SSO Paweł Urbaniak 
  Rzecznik Prasowy d/s karnych
  Sądu Okręgowego w Łodzi
 • Okręgowe Zgromadzenie Kuratorów Okręgu Łódzkiego

  W dniu 14 września 2017 roku odbyło się kolejne już Okręgowe Zgromadzenie Kuratorów Okręgu Łódzkiego. Obrady odbyły się w pięknej Sali Konferencyjnej Sądu Rejonowego dla Łodzi – Śródmieścia w Łodzi. 

  Czytajwięcejo:
 • Oświadczenie w związku z informacjami pojawiającymi się w przekazach publicznych

  15-09-2017

  W związku z komunikatami pojawiającymi się w przekazach publicznych informujemy, że sędzia Sądu Okręgowego w Łodzi Katarzyna Kamińska-Hawryś od 12 lat nie jest czynnym sędzią. Orzekanie w trudnych sprawach karnych przypłaciła załamaniem nerwowym. Przekształciło się ono w ciężką chorobę, z którą zmaga się do dziś. Pomijanie tej informacji i wskazywanie zachowania Pani Sędzi jako przykładu uzasadniającego potrzebę zmian w sądownictwie jest - w tych okolicznościach - wysoce krzywdzące nie tylko dla samej sędzi, ale i dla całego środowiska sędziowskiego. 

  Czytajwięcejo:
 • UCHWAŁA ZEBRANIA SĘDZIÓW SĄDU OKRĘGOWEGO W ŁODZI

  07-09-2017

  Zebranie Sędziów Sądu Okręgowego w Łodzi w dniu 7 września 2017 roku podjęło uchwałę, w której wyraziło pozytywną opinię o dotychczasowym sposobie sprawowania funkcji prezesa Sądu Okręgowego w Łodzi przez SSO Krzysztofa Kacprzaka. 

  Czytajwięcejo:
 • Pomoc skazanym w społecznej readaptacji

  Spotkanie kuratorów, przedstawiciela Służby Więziennej oraz pracowników Urzędu Miasta Łodzi zorganizowane w dniu 5 września 2017 roku przez Prezydium Rady Terenowej, to kontynuacja działań Rady oraz realizacja założeń kwietniowej konferencji „Skuteczni Razem” dotyczących poszerzania współpracy między instytucjami. 

  Czytajwięcejo:

Rejestr zmian dla: Aktualności

Podmiot odpowiedzialny:
Sąd Okręgowy w Łodzi
Wytworzył:
b/d
Opublikował:
Administrator
Dokument z dnia:
2018-02-01
Publikacja w dniu:
2018-02-01
Opis zmiany:
b/d