Aktualności

Artykuły

 • Zaproszenie na III Kongres Nauk Sądowych

  23-02-2017

  Komitet Organizacyjny III Kongresu Nauk Sądowych zaprasza biegłych i rzeczoznawców do wzięcia udziału w Kongresie, który odbędzie się w listopadzie 2017 roku w Warszawie. Jak informują organizatorzy, celem KNS jest poprawa jakości, efektywności i sprawności opiniodawstwa dla celów sądowych w Polsce, poprawa statusu i wizerunku biegłego oraz integracja stowarzyszeń i biegłych różnych dyscyplin.
   
 • Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem 2017

  17-02-2017

  W dniach 20 – 26 lutego 2017 organizowane będą tegoroczne obchody Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. 

  Czytajwięcejo:
 • Nowy „Regulamin bezpieczeństwa i porządku” w Sądzie Okręgowym

  Zarządzeniem Dyrektora Sądu Okręgowego w Łodzi z dniem 31 stycznia 2017 roku wprowadzono nowy „Regulamin bezpieczeństwa i porządku”, obowiązujący w budynkach SO w Łodzi przy pl. Dąbrowskiego 5 i ul. Narutowicza 64.
   
 • Nominacja sędziowska w okręgu łódzkim

  Prezydent RP Andrzej Duda 24 stycznia 2017 roku wręczył akty powołania na stanowisko sędziego 48 osobom. Do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego Sądu Rejonowego w Zgierzu powołana została Inga Pietrasik.
 • Petycja wielokrotna w sprawie udostępnienia materiałów informacyjnych sędziom

  Informujemy, że w zakładce "Petycje wielokrotne" została opublikowana petycja w sprawie udostępnienia materiałów informacyjnych sędziom Sądu Okręgowego w Łodzi oraz sędziom podległych Sądowi Okręgowemu Sądów Rejonowych, dotyczących tematyki kredytów "walutowych".

  WIĘCEJ 

 • Edukacja prawna w Sądzie Rejonowym dla Łodzi-Śródmieście

  Prezes Sądu Rejonowego dla Łodzi-Śródmieście w Łodzi zaprasza uczniów i nauczycieli szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do udziału w zajęciach, podczas których będą mogli zapoznać się z zagadnieniami z dziedziny prawa i z funkcjonowaniem wymiaru sprawiedliwości.

  Czytajwięcejo:
 • E-płatności – nowy system elektronicznych opłat sądowych

  Z dniem 1 stycznia 2017 roku Sąd Okręgowy w Łodzi wprowadził sprzedaż znaków opłaty sądowej w formie papierowej oraz w formie e-znaków, które będzie można zakupić w Biurze Obsługi Interesantów w godzinach urzędowania sądu. 
   
 • Powołano koordynatorów ds. mediacji

  Zarządzeniem Prezesa Sądu Okręgowego w Łodzi z dniem 1 stycznia 2017 roku SSO Paweł Filipiak został powołany na stanowisko koordynatora ds. mediacji w sprawach cywilnych, a SSO Paweł Sydor - na stanowisko koordynatora ds. mediacji w sprawach karnych i mediacji rówieśniczej.

  Czytajwięcejo:
 • Sędziowie i kuratorzy łódzkich sądów - dzieciom

  Niemal stu podopiecznych łódzkich placówek opiekuńczo-wychowawczych odwiedziło 16 grudnia 2016 roku Sąd Okręgowy w Łodzi. Spotkali się z sędzia Anną Marią Wesołowską, wzięli udział w interaktywnych warsztatach literackich, a na koniec otrzymali świąteczne podarunki. To pierwsze takie spotkanie zorganizowane z inicjatywy sędziów i kuratorów zawodowych z łódzkich sądów. 

  Czytajwięcejo:
 • Wyjaśnienie w sprawie Beaty J., która wykonywała funkcję lekarza sądowego w SO w Łodzi

  W związku z licznymi publikacjami medialnymi, dotyczącymi Beaty J. i postawionych jej w postępowaniu karnym zarzutów, informuję, że sprawa niniejsza dotyczy Beaty J., wykonującej od 7 maja 2012 roku do 4 lipca 2016 roku funkcję lekarza sądowego w Sądzie Okręgowym w Łodzi.

  Czytajwięcejo:

Rejestr zmian dla: Aktualności

Podmiot odpowiedzialny:
Sąd Okręgowy w Łodzi
Wytworzył:
b/d
Opublikował:
Administrator
Dokument z dnia:
2018-02-01
Publikacja w dniu:
2018-02-01
Opis zmiany:
b/d