Aktualności

Aktualności dotyczące Sądu Okręgowego w Łodzi.

Artykuły

 • Konferencja „Skuteczni razem”

  Niemal dwustu gości uczestniczyło w konferencji pn. „Skuteczni razem – interdyscyplinarna współpraca służb w readaptacji społecznej skazanych”, która odbyła się w łódzkim Sądzie Okręgowym 28 kwietnia 2017 roku. Konferencja była podsumowaniem trzyletniej działalności Terenowej Rady do Spraw Społecznej Readaptacji i Pomocy Skazanym. 

  Czytajwięcejo:
 • Pierwsze symulacje rozpraw w Sądzie Okręgowym w Łodzi

  Ponad stu uczniów łódzkich szkół podstawowych wzięło udział w pierwszych symulacjach rozpraw, jakie 27 kwietnia 2017 roku zorganizowano w Sądzie Okręgowym w Łodzi. 

  Czytajwięcejo:
 • Ogłoszenie w sprawie IV K 39/17

  Sąd Okręgowy w Łodzi IV Wydział Karny informuje, że w sprawie IV K 39/17 Sądu Okręgowego w Łodzi wyłączonej ze sprawy IV K 189/16 Sądu Okręgowego w Łodzi został wyznaczony termin rozprawy na dzień 24 kwietnia 2017 roku na godzinę 14:00. 

  VERSIONE ITALIANA / ENGLISH VERSION

 • 2 maja 2017 roku Sąd Okręgowy w Łodzi będzie nieczynny

  Zgodnie z Zarządzeniem Prezesa Sądu Okręgowego w Łodzi nr 10/2017 z dnia 12 kwietnia 2017 roku dzień 2 maja 2017 roku (wtorek) jest dniem wolnym od pracy. W związku z powyższym w tym dniu Sąd Okręgowy w Łodzi oraz I i II Opiniodawczy Zespół Sądowych Specjalistów będą nieczynne. W zamian 13 maja 2017 roku (sobota) będzie dniem pracującym

 • Komunikat dla kandydatów na lekarzy sądowych

  10-04-2017

  Sąd Okręgowy w Łodzi poszukuje lekarzy medycyny do pełnienia funkcji lekarzy sądowych w okręgu Sądu Okręgowego w Łodzi, obejmującym Sądy Rejonowe: dla Łodzi-Śródmieścia w Łodzi, dla Łodzi-Widzewa w Łodzi, w Brzezinach, w Kutnie, w Łęczycy, w Łowiczu, w Pabianicach, w Rawie Mazowieckiej, w Skierniewicach, w Zgierzu.

  Czytajwięcejo:
 • Nominacje sędziowskie w okręgu łódzkim

  Prezydent RP Andrzej Duda 5 kwietnia 2017 roku wręczył akty powołania na stanowisko sędziego 28 osobom. Do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego Sądu Okręgowego w Łodzi powołane zostały: Paulina Kuźma i Barbara Soszyńska – Stefanowicz.
 • Pierwszy Salon Mediatora

  28-03-2017

  Pierwsze spotkanie z cyklu Salon Mediatora odbyło się 27 marca 2017 roku w Sądzie Rejonowym dla Łodzi-Śródmieścia w Łodzi. Uczestniczyli w nim sędziowie wydziałów gospodarczych tego sądu oraz mediatorzy w sprawach gospodarczych.

  Czytajwięcejo:
 • Odszedł były prezes Sądu Okręgowego w Łodzi

  Z żalem informujemy, że w dniu 27 marca 2017 roku po długiej chorobie zmarł były prezes Sądu Okręgowego w Łodzi sędzia Izydor Rekść. 

  Czytajwięcejo:
 • XXI Lokalny Konkurs Krasomówczy

  W łódzkim Sądzie Okręgowym odbył się XXI Lokalny Konkurs Krasomówczy organizowany przez Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Łódź. 

  Czytajwięcejo:
 • Symulacja rozprawy z udziałem uczniów XV Liceum Ogólnokształcącego

  W Sądzie Rejonowym dla Łodzi-Śródmieścia w Łodzi 9 marca 2017 roku odbyła się pierwsza symulacja rozprawy, którą przygotowali uczniowie. W role sędziów, stron procesu i świadków wcielili się uczniowie klas prawniczych XV Liceum Ogólnokształcącego w Łodzi.

  Czytajwięcejo:

Rejestr zmian dla: Aktualności