Aktualności

Artykuły

 • Utrudnienia w pracy Biura Obsługi Interesantów

  Uprzejmie informujemy, że w dniu 21 czerwca 2018 roku od godziny 13.00 w związku z pracami zabezpieczającymi systemy informatyczne obsługa interesantów w budynkach Sądu Okręgowego w Łodzi (pl. Dąbrowskiego 5 oraz ul. Narutowicza 64) nie będzie możliwa w zakresie szerszym niż wydanie wcześniej zamówionych przez petenta dokumentów.
  Nie będzie możliwości ustalenia stanu sprawy, zlokalizowania akt, czy też zamówienia dokumentów na następne dni.
  Za utrudnienia przepraszamy.
  Jednocześnie informujemy, że rozprawy będą się  odbywały bez zmian.
 • Uchwała Zgromadzenia Przedstawicieli Sędziów Okręgu Sądu Okręgowego w Łodzi z 11 czerwca 2018 roku

  Zgromadzenie Przedstawicieli Sędziów Okręgu Sądu Okręgowego w Łodzi, które odbyło się 11 czerwca 2018 roku, podjęło uchwałę w związku z aktualną sytuacją w systemie sądownictwa. 

  Czytajwięcejo:
 • Inscenizacja rozprawy cywilnej i spotkanie z mediatorem

  Ponad 80 uczniów ze szkoły podstawowej i dwóch gimnazjów uczestniczyło w symulacji rozprawy, przygotowanej w dniu 11 czerwca 2018 roku przez SSO Pawła Filipiaka, koordynatora ds. mediacji w sprawach cywilnych oraz pracowników Sądu Okręgowego w Łodzi. Po raz pierwszy uczniowie mieli możliwość obserwowania inscenizacji procesu cywilnego, dotyczącego ochrony dóbr osobistych.

  Czytajwięcejo:
 • Trzeci Salon Mediatora

  Sędziowie wydziałów cywilnych i rodzinnych Sądu Rejonowego dla Łodzi-Śródmieścia w Łodzi spotkali się z mediatorami podczas trzeciego Salonu Mediatora, który odbył się 8 czerwca 2018 roku w Sądzie Okręgowym. Spotkanie zorganizował SSO Paweł Filipiak - koordynator ds. mediacji w sprawach cywilnych Sądu Okręgowego w Łodzi. 

  Czytajwięcejo:
 • Warsztaty dla nauczycieli w Sądzie Okręgowym w Łodzi

  29-05-2018

  Prawo rodzinne i opiekuńcze było tematem ostatnich w roku szkolnym 2017/2018 warsztatów dla nauczycieli, które odbyły się 28 maja 2018 roku w łódzkim Sądzie Okręgowym. Cykl spotkań, podczas których sędziowie przybliżają nauczycielom zagadnienia z różnych dziedzin prawa, organizowany jest we współpracy z Łódzkim Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego.

  Czytajwięcejo:
 • Inscenizacja rozprawy karnej dla uczniów szkół podstawowych

  28-05-2018

  Ponad 80 uczniów klas drugich i trzecich z łódzkich szkół podstawowych obserwowało symulację rozprawy karnej, przygotowaną w dniu 25 maja 2018 roku przez SSO Pawła Filipiaka, koordynatora ds. mediacji w sprawach cywilnych oraz pracowników Sądu Okręgowego w Łodzi.

  Czytajwięcejo:
 • Symulacje rozpraw karnych dla gimnazjalistów

  24-05-2018

  Ponad dwustu uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z województwa łódzkiego uczestniczyło w dwóch symulacjach rozpraw karnych, zorganizowanych przez sędziów i pracowników Sądu Okręgowego w Łodzi.

  Czytajwięcejo:
 • Noc Muzeów 2018 w Sądzie Okręgowym w Łodzi

  21-05-2018

  Niemal pięćset osób zwiedziło zabytkowy budynek przy pl. Dąbrowskiego 5 podczas Nocy Muzeów. Sąd Okręgowy w Łodzi po raz pierwszy uczestniczył w tym wydarzeniu, a zorganizował je we współpracy z Sekcją I Wydziału Konwojowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.

  Czytajwięcejo:
 • Spotkanie z osadzonymi Zakładu Karnego Nr 1 w Łodzi

  W dniu 15 maja 2018 r. przedstawiciele Sądu Okręgowego w Łodzi, po raz kolejny spotkali się z osadzonymi Zakładu Karnego Nr 1 w Łodzi w celu upowszechniania wśród skazanych idei mediacji jako metody polubownego rozwiązywania sporów.

  Czytajwięcejo:
 • Kolejny etap szkoleń „Bezpieczni w służbie i w pracy”

  W dniu 11 maja 2018 r. w Zakładzie Karnym nr 1 w Łodzi rozpoczął się kolejny etap szkoleń „Bezpieczni w służbie i w pracy”, w którym udział biorą kuratorzy zawodowi okręgu łódzkiego wykonujący orzeczenia w sprawach karnych.

  Czytajwięcejo:

Rejestr zmian dla: Aktualności

Podmiot odpowiedzialny:
Sąd Okręgowy w Łodzi
Wytworzył:
b/d
Opublikował:
Administrator
Dokument z dnia:
2018-02-01
Publikacja w dniu:
2018-02-01
Opis zmiany:
b/d